ايلنا/ بيژن ذوالفقارنسب پيشکسوت فوتبال ايران معتقد است تمديد قرارداد اسکوچيچ بهترين اتفاق ممکن در اين برهه زماني بوده است.
بيژن ذوالفقار نسب در خصوص گروه بندي دور نهايي انتخابي جام جهاني ۲۰۲۲ قطر و حضور ايران در گروه A  اين رقابت‌ها گفت: هيچ گروه راحتي وجود ندارد و فرقي بيت اين گروه A و B وجود ندارد و تمامي تيم ها براي صعود به جام جهاني وارد مسابقات خواهند شد. تيم ملي اگرچه بخت نخست صعود به جام جهاني در اين گروه است اما همه اينها منوط به آن است که با برنامه ريزي و هدف گذاري و همچنين برگزاري اردوهاي آمادگي و بازي دوستانه بتوانيم تيم ملي را براي اين رقابت ها آماده کنيم تا بدون دغدغه و دردسر به جام جهاني صعود کنيم.
وي افزود: تيم ملي يکي از بهترين نسل‌هاي خود را دارد. بسياري از اين بازيکنان نقش پررنگي در تيم هاي خود در اروپا دارند و مي‌توان با برنامه ريزي و هدف گذاري به موفقيت هاي چشم گيري رسيد و در فوتبال اُيا و جهان حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشت. از طرفي ما نبايد هيچ تيمي را دست کم بگيريم. درست است در سال هاي اخير همواره کرده را شکست داديم و با شکست عراق به دور بعدي صعود کرديم اما مسلما اين تيم ها انگيزه فراواني براي تقابل با ايران دارند.
او در خصوص تمديد قرارداد اسکوچيچ اظهار داشت: در اين برهه زماني اين بهترين تصميم ممکن بود که رخ داد. ايشان حالا شناخت خوبي از بازيکنان و فضاي تيم ملي دارند و به هماهنگي خوبي با بازيکنان و کادرفني خود رسيده اند. به نظر من مي‌شد مربي موفق تر و با تجربه تر را به خدمت گرفت اما در کجايي دنيا مي‌توان در فاصله زماني ۱۰ تا ۱۵ روز يک سرمربي خوب را به خدمت گرفت آن هم درحالي که زمان کوتاهي تا شروع مسابقات مانده است. 
وي در مورد حضور مجدد کارلوس کي‌روش روي نيمکت تيم ملي گفت: کارلوس کي‌روش امتحانات خود را پس داده و عملکرد او نيز مشخص است. در اين شرايط و موقعيتي که فوتبال ما در آن حضور دارد حضور ايشان به هيچ وجه به صلاح فوتبال ايران نبود و آزموده را بار ديگر آزمودن خطاست.
ذوالفقارنسب در پايان در مورد رقابت پرسپوليس و سپاهان براي قهرماني در ليگ بيستم بيان کرد: رقابت اين دو تيم در اين فصل جذابيت ليگ بيستم را بيشتر از ساليان گذشته کرده است. به نظر من تيمي قهرمان خواهد شد که در اين ۵ بازي اخير تمرکز خود را به خوبي حفظ کند و به دور از حاشيه و در آرامش به رقابت خود ادامه دهد. پرسپوليس هم اکنون با ۲ امتياز بيشتر در صدر قرار دارد و با توجه به تجربه و موفقيت هاي اين تيم در ساليان اخير اين تيم شانس بيشتري براي کسب عنوان قهرماني دارد و اين موضوع مي‌تواند برگ برنده پرسپوليس باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد