ميزان/ پيشکسوت تيم فوتبال استقلال گفت: وزارت ورزش بايد درباره مسائل مالي سرخابي‌ها فکري کند تا بين دو تيم فرقي نباشد.
شاهين خيري درباره شرايط مالي و مديريتي استقلال در هفته‌هاي اخير اظهار داشت: دلخوشي قرارداد بازيکنان به مبلغ قراردادشان هست. آن‌ها به صورت تمام وقت در اختيار استقلال هستند و وقتي دستمزدشان را دريافت نمي‌کنند، طبيعي است که تمرکزشان را از دست بدهند. با اينکه يکسري بازيکنان استقلال در حد و اندازه‌هاي اين تيم نيستند؛ اما آنها هم براي خودشان مشکلاتي دارند. بيشتر بازيکنان فوتبال از خانوادها‌هاي متوسط به پايين جامعه هستند و وقتي به سطح اول فوتبال مي‌رسند به رفع مشکلات خانواده (پدر و مادر، خواهر يا برادرشان) مي‌پردازند.
وي درباره تقسيم پاداش توسط فرهاد مجيدي در ميان بازيکنان استقلال عنوان کرد: مجيدي با تقسيم پاداش يک کار معرفتي و مردانه انجام مي‌دهد البته اين قضيه مسبوق به سابقه است. هرچند بعضي منتقدان مي‌گويند کار مجيدي خودنمايي و نمايش است. سال ۸۱ در سپاهان به خاطر تغيير مديرعامل به مشکلاتي برخورد به مدت ۲ يا ۳ ماه پرداختي بازيکنان عقب افتاد. لوون استپانيان که آن زمان کاپيتان سپاهان بود از حساب شخصي خودش نفري ۲۰۰ هزارتومان بين بازيکنان تقسيم کرد. ۲ يا ۳ ماه بعد که مشکل حل شد؛ بازيکنان پول استپانيان را پس دادند. ۲۰۰ هزارتومان آن روز معادل ۲۰ ميليون الان است. استپانيان دل بزرگي داشت و يکي از لگو‌هاي اخلاقي ورزشم بود. مجيدي قطعاً با تقسيم پاداش کار بزرگي انجام مي‌دهد تا تيمش را از منجلاب نجات دهد.
پيشکسوت تيم فوتبال استقلال گفت: دولت فعلي هرچه به پرسپوليس نگاه مي‌کند، استقلال را رها کرده است. اگر همين موضوع براي پرسپوليس اتفاق مي‌افتد درباره آنها هم همينطور مي‌گفتم. چون سرخابي‌ها خصوصي نيستند و متعلق به مردم و دولت هستند. وزارت ورزش بايد درباره مسائل مالي سرخابي‌ها فکري کند تا بين دو تيم فرقي نباشد. اميدوارم در دولت بعدي و با انتخاب وزير ورزش بعدي به هر دو طرف رسيدگي کنند. اينطور نباشد که يک تيم در عرش باشد، ديگري در کف! مديران غيرورزشي درد بازيکنان استقلال را درک نمي‌کنند.
خيري درباره تقابل استقلال و تراکتور در هفته بيست و ششم ليگ برتر عنوان کرد: در اين بازي جايگاه تراکتور در جدول اهميتي ندارد و قطعاً بازي سختي براي استقلال خواهد بود. هر چند کريمي يک هفته است که به عنوان سرمربي تراکتور انتخاب شده است؛ اما معمولاً تيم‌هايي که زير نظر خطيبي کار کرده‌اند با تفکرات هجومي بسته مي‌شوند. از سوي ديگر استقلال روي کاغذ شانس قهرماني ندارد و با اين وضع مالي و مديريتي چه انتظاري مي‌توان از استقلال داشت؟ اميدوارم استقلال با پيروزي در هفته‌هاي آينده مرهمي به قلب هواداران باشند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد