ايسنا/ در پايان رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني جهان در رده سني بزرگسالان که در استانبول ترکيه در حال برگزاري است، تيم کشتي فرنگي ناشنوايان ايران با کسب ۳ مدال نقره به مقام نايب قهرماني اين رقابت‌ها دست يافت.
در پايان رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني جهان که امروز(دوشنبه ۱۴ تير) در رده سني بزرگسالان در استانبول ترکيه برگزار شد، تيم ايران با کسب ۳ مدال نقره توسط صادق ابوالوفايي، مهدي بخشي و اصغر کريمي به مقام نايب قهرماني دست يافت و تيم‌هاي ترکيه و قزاقستان به ترتيب اول و سوم شدند. 
در اين رقابت‌ها، صادق ابوالوفايي در وزن ۵۵ کيلوگرم با نتيجه ۳ بر يک برابر روسيه شکست خورد، در دور دوم با نتيجه ۶ بر يک برابر حريف اوکرايني به پيروزي رسيد و در دور سوم اين رقابت‌ها با نتيجه ۹ بر صفر ترکيه را شکست داد و راهي فينال شد.
وي در اين مرحله با ضربه  فني به مدال نقره دست يافت.
 مهدي صدري ديگر نماينده ايران در وزن ۶۰ کيلوگرم با نتيجه ۴ بر ۲ برابر روسيه شکست خورد، در دور دوم با نتيجه ۱۳ بر ۳ برابر بلغارستان به برتري رسيد و در دور سوم با نتيجه ۸ بر صفر برابر کشتي گير فرنگي کار ترکيه رقابت را واگذار کرد. وي در ديدار رده‌بندي برابر کشتي‌گير اوکرايني با نتيجه ۳ بر ۱ شکست خورد و از رسيدن به مدال برنز بازماند.
مهدي بخشي ديگر نماينده ايران در وزن ۶۳ کيلوگرم با نتيجه ۸ بر صفر شکست خورد، در دور دوم با نتيجه ۴ بر صفر حريف قزاقستاني را مغلوب خود کرد، در دور سوم ۳ بر ۲ برابر حريف روسي به برتري دست يافت و راهي فينال شد.
بخشي در فينال رقابت‌هاي قهرماني جهان با نتيجه ۹ بر صفر مغلوب کشتي‌گير ترکيه شد و به مدال نقره دست يافت. 
 علي کريمي ديگر نماينده ايران در وزن ۶۷ کيلوگرم با نتيجه ۱۰ بر ۲ قرقيزستان را شکست داد، در دور دوم با نتيجه ۹ بر ۶ مغلوب کشتي‌گير ترکيه شد، در دور  سوم با نتيجه ۸ بر صفر شکست خورد.
کريمي در ديدار رده‌بندي برابر حريف آذربايجاني با نتيجه ۱۲ بر ۴ شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.  
هم‌چنين اصغر کريمي، فرنگي کار وزن ۷۲ کيلوگرم کشورمان برابر نماينده قزاقستان با نتيجه ۱۰ بر صفر به برتري دست يافت و در دور دوم با نتيجه ۸ بر صفر حريف يوناني خود را شکست داد و راهي فينال شد.
او در مرحله فينال با نتيجه ۸ بر صفر مغلوب کشتي‌گير روسيه شد و به مدال نقره دست يافت.
رضا اسماعيلي در وزن ۷۷ کيلوگرم نيز با نتيجه ۱۴ بر ۳ برابر کشتي‌گير قزاقستان شکست خورد و در دور دوم با نتيجه ۱۰ بر صفر مغلوب کشتي گيري از بلاروس شد.
شيرزاد مهکي ديگر نماينده ايران در وزن ۸۲ کيلوگرم با نتيجه ۹ بر يک رقابت را به حريف روسي واگذار کرد، او در دور دوم با نتيجه ۱۱ بر ۵ برابر نماينده قزاقستان به پيروزي دست يافت و در دور سوم با نتيجه ۱۰ بر ۲ رقابت را به حريف اوکرايني واگذار کرد و به رده‌بندي رسيد.
مهکي در ديدار رده‌بندي برابر کشتي گير ترکيه شکست خورد.
ابوذر ربيع‌زاده نيز در وزن ۸۷ کيلوگرم با نتيجه ۵ بر يک برابر حريف اوکرايني به برتري رسيد، اما در دور دوم برابر کشتي گير بلاروس ضربه فني شد.
در ادامه اين رقابت‌ها، اکبر صابري ديگر نماينده ايران در وزن ۹۷ کيلوگرم برابر نماينده قزاقستان با نتيجه سه بر سه رقابت را واگذار کرد، در دور دوم با نتيجه ۹ بر ۶ برابر کشتي گير ترکيه به پيروزي رسيد، در دور سوم برابر کشتي گير اوکراين ضربه فني شد و در دور چهارم با نتيجه ۹ بر صفر برابر کشتي گير روسيه شکست خورد.
محمدرضا صدري نيز در وزن ۱۳۰ کيلوگرم دور اول استراحت داشت، در دور دوم برابر کشتي گير ترکيه ۹ بر صفر شکست خورد و در دور سوم نيز با نتيجه ۱۱ بر ۳ برابر کشتي گير قرقيزستان ديدار را واگذار کرد.
رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني جهان با کسب عنوان نايب قهرماني در رده سني جوانان و بزرگسالان امروز پايان يافت و اين رقابت‌ها از فردا سه‌شنبه ۱۵ تير در کشتي آزاد جوانان‌ و بزرگسالان برگزار خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد