تسنيم/ احمد مددي مديرعامل باشگاه استقلال اشتباهات داوري عليه اين تيم را طبيعي نمي‌داند.
احمد مددي درباره اعتراض باشگاه استقلال به قضاوت سيدمهدي سيدعلي در ديدار آبي‌پوشان مقابل آلومينيوم اراک اظهار داشت:‌ گل ما سالم بود، حالا اينکه کارشناسان داوري مي‌گويند توپ به پاي قايدي خورده است، اينطور نيست. در تصوير مشخص است که توپ به پاي قايدي نخورده و گل ما سالم بوده است. جالب است که بعد از اينکه گل به ثمر مي‌رسد کمک داور پرچم را بالا مي‌برد. بنابراين قبلش هيچ اتفاقي رقم نخورده است. صد درصد کمک داور اشتباه کرده است. از کارشناسان خواهش مي‌کنم کمي شجاعت به خرج بدهند.
وي افزود: ما سيدعلي را به هيچ وجه براي اين بازي مناسب نمي‌دانستيم. نامه‌نگاري هم کرديم، ولي توجه نشد. ما پيش‌بيني اين داوري ناعادلانه را مي‌کرديم. مي‌دانستيم استقلال ضرر مي‌بيند و همينطور هم شد و دو امتياز ما پايمال شد. متأسفم براي اين روند. اين روند را مناسب شأن داوري کشور نمي‌بينم. اين مقدار اشتباهات داوري را طبيعي و سهوي نمي‌بينم. عليه هيچ تيم ديگري به اندازه استقلال اشتباه صورت نمي‌گيرد. واقعاً اگر اسم اين اشتباهات را فاجعه نگذاريم، چه بگذاريم؟ واقعاً به حال اين داوري بايد گريست. من نگرانم. در روز روشن گل سالم ما را آفسايد اعلام مي‌کنند.
مديرعامل باشگاه استقلال که به صورت تلفني ميهمان برنامه «فوتبال برتر» بود، گفت: سيدعلي اصلاً براي استقلال خوب سوت نمي‌زند. شواهد زيادي وجود دارد که سيدعلي مغرضانه براي استقلال سوت مي‌زند. در بازي با آلومينيوم هم ديديد که چقدر عليه استقلال سوت زد. تيم ما مي‌خواهد روان بازي کند، اما با سوت‌هاي اشتباه در روند تيم ما اختلال ايجاد مي‌شود. 25 بازي برگزار شده است، حداقل در 12 بازي حق استقلال ضايع شده است. مستندات به کميته داوران ارسال شده است، ولي صداي مظلوميت استقلال شنيده نمي‌شود. من احساس مي‌کنم داوران به راحتي حتي صحنه‌هاي 50-50 را هم به ضرر استقلال سوت مي‌زنند. به نظرم وقتي داوران مي‌بينند کميته داوران هيچ برخوردي نمي‌کند، راحت به ضرر استقلال سوت مي‌زنند. من ناراحتم که چرا به راحتي با احساسات ميليون‌ها هوادار بازي مي‌کنند. ما از همين الان نگراني داوري دربي حذفي هستيم، چون در دو دربي گذشته هم قضاوت‌ها به ضرر ما بود و خطاي واضح را روي قايدي نگرفتند و حق ما ضايع شد.
مددي در مورد مشکلات مالي استقلال و صحبت‌هاي فرهاد مجيدي در نشست‌هاي خبري تصريح کرد: مشکلات مالي استقلال ريشه عميقي در گذشته دارد. اين مشکلات هميشه بوده، ولي زودگذر است و ما در روزهاي آينده اين مشکلات را حل خواهيم کرد. ما فردا يک بازي خيلي حساس داريم و دوست ندارم تيم وارد حاشيه شود. اين مشکلات درون خانوادگي است و اجازه دهيد درون خانواده مشکلات را حل کنيم. مشکلات استقلال ريشه در 10 سال گذشته دارد و با اتفاقاتي که سال قبل افتاد، عميق‌تر شد. سرمربي تيم هم حق دارد، ولي به زودي با تزريق منابع مالي اين مشکلات حل خواهد شد. تمام تلاش ما اين است که قبل از دربي پرداخت خوبي به بازيکنان داشته باشيم.
وي در واکنش به اختلاف‌نظرها در مورد ميزان پرداختي بازيکنان استقلال، خاطر نشان کرد: کاملاً دريافتي بازيکنان مشخص است. بارها دوستان به باشگاه آمدند و هر کسي سؤالي داشته صورتحساب مالي در اختيارش قرار گرفته است. با کاپيتان تيم هم جلسه داشتيم و پرداختي‌ها اعلام شده است. الان هم اعلام مي‌کنم هر بازيکني ابهامي داشت به باشگاه بيايد تا صورتحساب را در اختيارش قرار دهيم.
مديرعامل استقلال در مورد جريمه رشيد مظاهري و فرشيد اسماعيلي توسط باشگاه استقلال گفت:‌ اين جريمه براي گذشته بوده است. مظاهري يک حکم در گذشته داشته و براساس مقررات با او برخورد شده است. اسماعيلي هم در دور رفت اتفاقاتي افتاده بود که کميته انضباطي در مورد آن تصميم گرفته است.
«گفته شده است فرهاد مجيدي پاداش 20 ميليوني به بازيکنان داده است و آيا اين موضوع صحت دارد؟»، مددي در واکنش به طرح اين سؤال اظهار داشت: اگر مجيدي گفته، حتماً اينطور بوده است. چون اين منابع از باشگاه نبوده است ما نمي‌توانيم در اين مورد نظر بدهيم، ولي از بازيکنان پرسيدم که گفتند اين پول پرداخت شده است.
وي راجع به انتصاب اعضاي جديد هيئت مديره استقلال نيز يادآور شد:‌ دلفاني همچنان در باشگاه حضور دارد. اعضاي قبلي با نظر مجمع جدا و اعضاي جديد هم با نظر مجمع هم اضافه شدند.
مديرعامل باشگاه استقلال در مورد آخرين وضعيت قرارداد دياباته و ميليچ توضيح داد: دياباته و ميليچ قراردادشان تا پايان امسال است و براساس يک قائده کلي منتظر نظر سرمربي براي تمديد قراردادها هستيم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد