مهر/ تيم ملي واليبال نشسته که براي که براي حضور در بازي‌هاي پارالمپيک آماده مي‌شود هفته آينده ميزبان قهرمان اروپا خواهد بود تا برگزارکننده دو ديدار تدارکاتي با اين تيم باشد.

تيم ملي واليبال نشسته روسيه که عنوان قهرماني اروپا را در اختيار دارد در آستانه حضور در بازي هاي پارالمپيک به ايران سفر مي کند تا ضمن پيگيري تمريناتش در تهران، برگزارکننده ديدارهاي تدارکاتي با تيم ملي کشورمان هم باشد.
اين سفر با درخواست روس ها و موافقيت مسئولان واليبال نشسته کشورمان انجام مي شود. هزينه سفر تيم ملي واليبال نشسته روسيه هم با خود مسئولان اين تيم است.
طبق برنامه پيش بيني شده، سفر روس ها به ايران يکشنبه انجام مي شود. آنها پنج روز در تهران خواهند بود و طي اين مدت دو ديدار تدارکاتي با تيم ملي واليبال نشسته کشورمان برگزار خواهند کرد.
تيم ملي واليبال نشسته روسيه در حالي به ايران سفر مي کند اخيرا در تورنمنت بين المللي به ميزباني هلند شرکت داشت. اين تيم در اين تورنمنت با تيم هايي مانند آلمان و بوسني ديدار کرد و مقابل اين تيم ها به برتري دست يافت.
تيم ملي واليبال نشسته ايران اولين تيم ايران بود که سهميه حضور در بازي هاي پارالمپيک را به دست آورد. اين تيم سال ۲۰۱۷ با صعود به ديدار نهايي مسابقات قهرماني جهان در هلند سهميه بازي هاي پارالمپيک را به دست آورد و در ادامه هم قهرماني آن رقابت ها را از آن خود کرد.
تيم ملي واليبال نشسته ايران تجربه هشت دوره حضور در بازي هاي المپيک را دارد. اين تيم در ۶ دوره به عنوان قهرماني دست يافت و ۲ دوره را با نايب قهرمان به پايان رساند. مسابقات واليبال نشسته پارالمپيک ريو هم با قهرماني ايران به پايان رسيد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد