نماد آخرین خبر

دربی، سکوی پرتاب سیـدحسیــن

منبع
ايران ورزشي
بروزرسانی
دربی، سکوی پرتاب سیـدحسیــن

ايران ورزشي/ از بازي با ذوب‌آهن در همين جام حذفي که سيدحسين حسيني به قفس توري استقلال بازگشت تا بازي با سايپا که استقلال 7 تقابل را سپري کرده، دروازه استقلال فقط دو بار به روي حملات حريف باز شده است.
از بازي با ذوب‌آهن در همين جام حذفي که سيدحسين حسيني به قفس توري استقلال بازگشت تا بازي با سايپا که استقلال 7 تقابل را سپري کرده، دروازه استقلال فقط دو بار به روي حملات حريف باز شده است.
حسيني 630 دقيقه دروازه‌بان استقلال بوده و ميانگين هر 315 دقيقه يک گل خورده را از خود به ثبت رسانده است.
اين تفاوت لزوماً نشأت‌گرفته از بازگشت حسيني نيست و مي‌تواند ناشي از تغييراتي در شکل دفاع تيمي استقلال و هماهنگي بيشتر ميان مدافعان و هافبک‌ها هم باشد اما به طور قطع بايد سهم قابل توجهي هم براي سيدحسين حسيني قائل شد؛ دروازه‌باني که آشکارا در تلاش است تا خود را به فرم ايده‌آل سابق بازگرداند و به مهره‌اي قابل اتکا تبديل شود.
حسيني در دوران اوج دروازه‌باني بود که با واکنش‌هاي سريع خود همواره تحسين کارشناسان را برمي‌انگيخت اما فراز و فرود‌هاي استقلال در سال‌هاي اخير و تغييرات پي‌درپي کادرفني و ديگر مسائل که حسيني مي‌تواند بهتر از هر کسي درباره‌اش سخن بگويد، سبب شد اين دروازه‌بان نيز از فضاي موجود لطمه خورده و جايگاهش را تا حدي در اين تيم از کف بدهد
در اين ميان جذب رشيد مظاهري نيز مزيد بر علت شد تا در فصل جاري جايگاه اين دروازه‌بان تا حدي متزلزل شود اما حسيني با صبر و حوصله بازگشت اميدوارکننده‌اي با استقلال داشته است و به سبب نمايش قابل دفاعي که از زمان بازگشت دوباره به دروازه استقلال (از بازي مقابل ذوب‌آهن در جام حذفي) داشته توانسته حس اعتماد کادرفني را برانگيزد و اکنون نيز به عنوان گزينه قطعي بازي پنجشنبه براي حضور در قفس توري استقلال محسوب مي‌شود.

بازي با پرسپوليس براي سيدحسين حسيني يادآور برد بزرگي است که استقلال فصل پيش در همين جام حذفي مقابل رقيب سنتي‌اش تجربه کرد که حسيني نيز در خلق آن اثرگذاري بسياري داشت و توانست با مهار پنالتي‌ها در بازي ماقبل فينال تيمش را به بازي نهايي سوق دهد اما به واقع سيدحسين خاطرات خوشي از بازي نهايي جام حذفي فصل قبل در ذهن ندارد و شکست مقابل تراکتور و اتفاقاتي که در آن بازي برايش رخ داد او را به شدت با افت روحي و رواني مواجه کرد.
حسيني بعد از آن فينال همواره در پي فرصتي بود تا دوباره ميان خود و هواداران تيمش اعتمادسازي کند. او اکنون بعد از کلين‌شيت‌هاي متعددي که در بازي‌هاي اخير داشته و از لحاظ روحي به شرايط مطلوب‌تري در قياس با روزهاي تلخ گذشته دست يافته، به دربي حذفي رسيده که اين بازي نقش بسياري در تعيين سرنوشت او و استقلال خواهد داشت.
قراردادي که آخر فصل تمام مي‌شود
ليگ بيستم که تمام شود قرارداد برخي بازيکنان استقلال نيز به پايان خواهد رسيد. يکي از اين بازيکنان سيدحسين حسيني است. دروازه‌باني که سابقه کهني در باشگاه استقلال دارد و از تيم‌ اميد اين باشگاه به تيم بزرگسالان آمد. او حالا در وضعيتي قرار گرفته که اگر پيشنهادي از تيم‌هاي ليگ برتر داشته باشد مي‌تواند ساکش را جمع کند و بعد از سال‌ها دوباره از استقلال جدا شود.
حسيني در مقطعي دروازه‌بان ملوان بود. او به دليل گذراندن دوران سربازي راهي اين تيم شد اما از آن پس دوباره به استقلال بازگشت و روزهاي تلخ و شيريني را با اين باشگاه تجربه کرد. اينکه حسيني در انتهاي فصل دوباره با استقلال تمديد کند به خيلي مسائل ارتباط خواهد داشت اما در عين حال بايد به اين موضوع مهم نيز توجه داشت که حسيني در شرايط سختي که در ليگ بيستم برايش پيش آمد، با وجود پيشنهاد از تراکتور و فولاد ترجيح داد بماند و با رشيد مظاهري رقابت کند. حسيني در حقيقت خود را متعلق به استقلال مي‌داند اما در هر حال هر احتمالي نيز وجود دارد و نبايد با قطعيت درباره ماندن او در استقلال حرفي به ميان آورد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره