نماد آخرین خبر

نامه رشفورد پس از تخریب تصویرش توسط هواداران افراطی انگلیس

منبع
تسنيم
بروزرسانی
نامه رشفورد پس از تخریب تصویرش توسط هواداران افراطی انگلیس

تسنيم/ در ادامه حملات به مهاجم تيم ملي فوتبال انگليس به خاطر از دست دادن پنالتي‌اش در فينال يورو ۲۰۲۰، تصوير او روي يکي از ديوارهاي شهر منچستر تخريب شد.
حملات هواداران افراطي و نژادپرست تيم ملي فوتبال انگليس به مارکوس رشفورد به دليل از دست دادن پنالتي‌اش در فينال يورو 2020 همچنان ادامه دارد.
بعد از توهين‌‌هاي نژادپرستانه بسيار به مهاجم سياه‌پوست منچستريونايتد در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي، نوبت به آن رسيد که تصوير هنري نقاشي شده از او روي يکي از ديوار‌هاي منطقه ويتينگتون هم تخريب شود. طبق اعلام پليس شهر منچستر اين اتفاق پيش از ساعت 2:50 بامداد روز دوشنبه رخ داده و عده‌اي خرابکار با نوشتن شعارهاي نژادپرستانه روي عکس آن را تخريب کرده‌اند. در واکنش به اين حرکت هواداران افراطي و نژادپرست انگليس، برچسب‌هاي مشکي رنگ بزرگي روي تصوير رشفورد چسبانده شده و گروهي از هواداران منچستريونايتد نيز براي حمايت از بازيکن تيم‌شان روي آن برچسب‌هايي به شکل قلب و نامه‌‌هاي محبت‌آميز قرار داده‌اند.
مارکوس رشفورد پيش درباره اين اتفاق در صفحه شخصي خود در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي نوشت: حتي نمي‌دانم از کجا آغاز کنم و حتي نمي‌دانم چطور احساسي که الان دارم را بروز دهم. من فصل سختي را پشت سر گذاشته‌ام و فکر مي‌کنم که اين موضوع براي همه کاملاً آشکار بود و ديدند که شايد من با اعتماد به نفسي پايين به فينال رفتم. من هميشه به خودم براي زدن پنالتي جرأت داده‌ام اما اين بار انگار يک چيزي درست نبود. در حين دورخيز طولاني‌ام قبل از زدن ضربه، داشتم براي خودم کمي زمان مي‌خريدم و متأسفانه نتيجه‌اش چيزي نشد که من مي‌‌خواستم. احساس مي‌کردم که هم‌تيمي‌هايم را سرافکنده کرده‌ام، احساس کردم که همه را سرافکنده کردم. از زماني که به آن توپ ضربه زدم، بارها و بارها آن صحنه را در ذهنم مرور کردم. تنها چيزي که مي‌توانم بگويم اين است که متأسفم. اي‌ کاش که همه چيز طور ديگري رخ مي‌داد.

رشفورد درباره تخريب تصويرش هم گفت: من در رشته‌اي پرورش يافته‌ام که در آن آموخته‌ام انتظار خواندن و ديدن بعضي چيزها را درباره خودم داشته باشد، حالا مي‌خواهد درباره رنگ پوستم باشد، درباره جايي که بزرگ شده‌ام و اخيراً هم درباره اينکه چطور مي‌خواهم اوقات فراغتم دور از زمين فوتبال را سپري کنم. من در تمام طول روز آماده‌ام هر انتقادي را درباره عملکردم بپذيرم، بله پنالتي‌ام هم به اندازه کافي خوب نبود و بايد آن را گل مي‌کردم اما هرگز به خاطر کسي که هستم و رگ و ريشه‌ام از کسي عذر نمي‌خواهم.

مهاجم من‌يونايتد سپس به حمايت هواداران اين تيم از او در واکنش به تخريب تصويرش اشاره داشت و ادامه داد: پيام‌هايي که من امروز دريافت کردم، بسيار مثبت و منقلب کننده بوده‌اند و ديدن واکنش مردم در ويتينگتون مرا تا مرز اشک ريختن پيش برد. مردم شهر هميشه مرا در آغوش‌شان گرفته‌اند. من مارکوس رشفورد هستم، 23 ساله، يک مرد سياه‌پوست از ويتينگتون و ويتنشاو در جنوب منچستر. اگر هيچ چيزي ديگري نداشته باشم اين هويت‌ را دارم. بابت همه پيام‌هاي محبت‌آميزتان تشکر مي‌کنم. من قوي‌تر از قبل برمي‌گردم. همه ما قوي‌تر از قبل بازخواهيم گشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره