نماد آخرین خبر

به بهانه یازدهمین سالگرد درگذشت مرد کاپیتان فقید کاراته

منبع
مهر
بروزرسانی
به بهانه یازدهمین سالگرد درگذشت مرد کاپیتان فقید کاراته

مهر/ ۱۱ سال پيش در چنين روزي خبر درگذشت مرد اصفهاني پرافتخار کاراته ايران، جامعه ورزش را در شوک فرو برد.
سيدعلي شاطرزاده، کاپيتان تيم ملي کاراته در شرايطي ۱۱ سال پيش در چنين روزي بر اثر عارضه مغزي رخت از جهان فرو بست که دوستداران اين ورزش رزمي افتخارآفريني‌هاي او در عرصه رقابتهاي آسيايي و جهاني را هرگز از ياد نمي‌برند.
زنده ياد علي شاطرزاده گرچه افتخاراتش در کاراته بي تکرار بود و هنوز هم طلايي‌ترين، کاراته کاي ايران در آسيا است اما با رفتنش کاراته کشور نه تنها يک اسطوره و قهرمان را از دست داد که بزرگمردي ستودني را تا ابد به سوگ نشست که شخصيت والا، معرفت و مردانگي اش او را تا ابد در دل‌هاي اهالي کاراته زنده و جاودان ساخت.
کسب پنج مدال طلاي آسيا، مدال نقره ۹۸ جهان، نقره بازي‌هاي آسيايي ۹۸ بانکوک، نام مرحوم شاطرزاده را به عنوان يکي از پرافتخارترين کاراته کاهاي ايران در تاريخ اين ورزش ثبت کرده است. وي در دنياي مربيگري نيز يکي از نوابغ کاراته ايران بود و با تيم‌هاي پاس، نفت، فجر و فولاد مبارکه عناوين متعددي کسب کرد و عنوان بهترين و پرافتخارترين مربي تاريخ ليگ‌هاي کاراته همچنان در اختيار دارد.
حالا هر سال ۲۲ تير ماه ياد زنده ياد «علي شاطرزاده» قهرمان ستودني کاراته ايران ما و دلتنگي را کنار هم مي‌نشاند تا سر بر زانوي غم، يادش را زنده نگهداريم و خوب مي‌دانيم که اين روز تا ابد هواي چشم‌هاي دوستانش و اهالي کاراته را ابري مي‌کند.
افسوس و صد افسوس، کاراته کشور ۲۲ تيرماه ۸۹ با قهرماني وداع کرد که اسطوره بي بديل و بزرگمردي جاودانه بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد