نماد آخرین خبر

فجرسپاسی، نام ارزشمندی که به لیگ برتر بازمی‌گردد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
فجرسپاسی، نام ارزشمندی که به لیگ برتر بازمی‌گردد

ورزش 3/ فجر سپاسي با پيروزي 3-0 در برابر شاهين شهرداري بوشهر موقعيت خود را در صدر جدول رده بندي رقابت هاي فوتبال قهرماني دسته اول باشگاه هاي کشور حفظ کرد. 
حالا اين تيم در هفته پاياني مسابقات ميهمان گل ريحان تيم سقوط کرده به ليگ 2 است و با پيروزي در اين ديدار به مقام قهرماني اين فصل از بازي ها دست پيدا خواهد کرد. در صورت اين رخداد علي کلانتري براي دومين بار در سال هاي اخير فجر سپاسي را به ليگ برتر رهنمون خواهد کرد. تيمي دوست داشتني که در گذشته اي نه چندان دور پذيراي خيلي از ستاره ها در دوران خدمت سربازي اشان بوده و اگر براي اين تيم مثل خيلي از تيم هاي ليگ برتري بودجه دولتي تعريف مي شد، مي توانست هم چنان در ليگ برتر حضور داشته باشد و هر ساله معرف ستاره هاي بي شماري به فوتبال کشور باشد. 
فجر سپاسي اين فصل به خوبي نشان داد  تيم شايسته اي براي صعود به ليگ برتر است. به نتيجه اين تيم دردو هفته اخير نگاه کنيد. فجر با شکست هوادار صدرنشين در تهران براي اولين بار بر سکوي نخست تکيه زد و ديروز هم شاهين شهرداري بوشهري را با 3 گل شکست داد که خود مدعي صعود بود و اگر در بازي ديروز پيروز مي شد امروز تيم شاهين شهرداري بوشهر بود که داعيه صعود داشت. و در هفته هاي ماقبل؛ شاهد پيروزي هاي ارزشمندي از سوي فجر سپاسي در بازي ها بوديم. البته ديدارهايي هم بودند که فجر به خوبي شکست را پذيرا شد و بارها و بارها اين را از زبان کلانتري شنيديم که مسئوليت شکست با من است و بازيکنان تقصيري ندارند؛ ما يک تيم جوان هستيم و تلاش مي کنيم که در بازي هاي آتي امتيازات از دست رفته را جبران کنيم. 
از فجر ديده نشد براي امتياز گيري متوسل راه هايي شود که فوتبالي نيست. البته پرداخت به اين راه ها از جمله اتلاف وقت در جريان بازي، از کار انداختن سيستم سرمايشي در هواي گرم و... در شان نام بزرگ تيم نبوده و نيست و نخواهد بود.فجر در فصل جاري بازي ها نه تنها از نظر اخلاقي بلکه از نظر فني هم يکي از بهترين تيم ها بود و اين را به خوبي در دو هفته اخير هم ثابت کرد و يک بار ديگر نشان داد آنچه که موجب صعود به ليگ برتر مي شود فوتبال تهاجمي و رفتار سالم در زمين مسابقه است. به خوبي هم مي دانيد پرداخت ها در فجر سپاسي با توجه به اينکه نه از سوي بخش خصوصي حمايت مي شود و نه رديف بوجه دولتي دارد کم است و فجر در شرايطي در آستانه قهرماني در اين فصل از بازي ها قرار دارد که به طور حتم نسبت به ديگر مدعيان کمتر هزينه کرده است. 
چه خوب که از همين امروز؛ استاندار فارس يا ديگر مقامات استاني و شهري دور يک ميز جمع شوند و به فجر سپاسي به چشم يک پروژه فرهنگي فکر کنند. فجري که بدون شک فصل آينده با واکسيناسيون عمومي مي تواند مردم شهر را به استاديوم بکشاند و با بازي هاي خوب و نتايج خوبي که مي گيرد موجب شور و شعف آنها شود. اين ها به اندازه اي قيمتي اند که نمي شود براي آنها عدد و رقم تعيين کرد. بر انگيختن غرور مردم شهر و شاد کردن آنها آنقدر ارزشمند است که مقامات استاني و شهري بودجه اي را براي آن تعريف کنند. به احترام نام شهيد سپاسي.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره