نماد آخرین خبر

روحانی سیاسی فعال در فوتبال: اسلحه نداشتم

منبع
تسنيم
بروزرسانی
روحانی سیاسی فعال در فوتبال: اسلحه نداشتم

تسنيم/ فردي که گفته شد در ديدار گل ريحان و شهرداري آستارا به‌خاطر رونمايي از اسلحه او جنجال ايجاد شده، توضيحاتي درخصوص اين موضوع ارائه کرد.
تيم گل ريحان البرز يکي از پُرحاشيه‌ترين تيم‌هاي فوتبال کشور بوده و در 33 هفته گذشته ليگ دسته اول، 23 شکست خورده است. نتايجي که سبب سقوط تيم کرجي به ليگ دسته دوم در فاصله چهار هفته تا پايان ليگ يک شد.
پيش از اين حرف‌وحديث‌هايي مبني بر وجود شرط‌بندي يا تباني در گل ريحان به گوش مي‌رسيد. شکست عجيب 3 بر 2 مقابل رايکاي بابل هم بازيکنان گل ريحان در صحنه گل‌هاي دوم و سوم رايکا واکنش خاصي نشان ندادند، ديدار ديگري بود که صحبت درباره اتفاقات پشت پرده درباره گل ريحان را افزايش داد. محمود شافعي سرمربي پيشين گل ريحان پيش‌تر به «وجود فساد مالي، مسائل غير فوتبالي و تماس با بازيکنان براي شکست» اشاره کرده بود.
با اين حال پس از ديدار شب گذشته (سه‌شنبه) گل ريحان مقابل شهرداري آستارا که به شکست شش گله البرزي‌ها انجاميد، گفته شد محمد زارع فومني که اخيراً مالکيت باشگاه را طي توافقنامه‌اي با هيئت فوتبال استان البرز بر عهده گرفته، اسلحه‌اي به همراه داشت که پس از مشخص شدن اين موضوع، مأموران نيروي انتظامي به قلابي بودن اين اسلحه پي بردند!
فومني که دبيرکل حزب مردمي اصلاحات و يک فعال سياسي است، در گفت‌وگو با تسنيم درباره اين اتفاقات اظهار داشت: من شخصيتي سياسي هستم و چرا بايد چنين کاري کنم؟ اصلاً چنين چيزي صحت ندارد و آن را تکذيب مي‌کنم. توقف بازي به‌خاطر اعتراض بازيکنان به داوري بود و آنها زمين را ترک کردند. ما هم بازيکنان را به زمين برگردانديم و آنها به بازي ادامه دادند.
اين روحاني در مورد تحويل گرفتن باشگاه گل ريحان گفت: مديرعامل قبلي گل ريحان نتوانست تيم را اداره کند و تيم با مشکلات زيادي روبه‌رو بود. مالکيت باشگاه را از 23 ارديبهشت و پس از توافق با اداره کل ورزش و جوانان البرز تحويل گرفتم، تمام هزينه‌ها را پرداخت کردم و مشکل تغذيه و خوابگاه تيم حل شد. گل ريحان اين فصل در يک مسابقه مقابل استقلال ملاثاني به ميدان نرفت و اگر در يک ديدار ديگر حاضر نمي‌شد، به ليگ دسته سوم سقوط مي‌کرد.

فومني خاطرنشان کرد: متأسفانه اشتباهات داوري هم در اين فصل به ما ضربه زد و سازمان ليگ در صدور کارت اعضاي تيم با گل ريحان همکاري نکرد. مديريت قبلي باشگاه براي تيم سنگ‌اندازي مي‌کرد و تهمت شرط‌بندي مي‌زد که اصلاً صحت ندارد. فعاليت مديرعامل قبلي گل ريحان اصلاً قانوني نبوده و نام او ثبت نشده بود، اما اين مدير در انتخابات فدراسيون فوتبال هم شرکت کرد و رأي غيرقانوني داد. اين مسائل حتماً بايد پيگيري شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره