نماد آخرین خبر

آغاز رقابت جهانی سعید معروف برای گرفتن یک کرسی مهم

منبع
ايسنا
بروزرسانی
آغاز رقابت جهانی سعید معروف برای گرفتن یک کرسی مهم

ايسنا/ ورزشکاران هر زمان وارد دهکده بازي‌هاي المپيک توکيو مي‌شوند مي‌توانند به نامزدهاي انتخابات کميسيون ورزشکاران IOC راي بدهند.
پس از افتتاح دهکده ورزشکاران المپيک توکيو، راي‌گيري براي انتخاب اعضاي کميسيون ورزشکاران کميته بين‌المللي المپيک از امروز ۱۳ جولاي(۲۲ تير) آغاز شد و ۳ آگوست(۱۲ تير) نيز به پايان مي‌رسد و يک روز بعد هم نتايج اعلام مي‌شود.
۳۰ ورزشکار براي عضويت در کميسيون ورزشکاران کانديدا هستند که سعيد معروف، کاپيتان تيم ملي واليبال نيز از ايران کانديدا شده است.
* نحوه راي دادن:
ورزشکاران ساکن در دهکده ورزشکاران مي‌توانند در غرفه‌هاي راي گيري که در ورودي سالن غذا خوري قرار دارد، راي دهند. افرادي هم که در دهکده‌هاي قايقراني و دوچرخه سواري سکونت دارند و يا در هتل‌هاي ديگر هستند، در تاريخ‌هاي مشخص صندوق‌هاي راي به آن مکان‌ها ارسال مي‌شود تا راي بدهند. در مجموع ۱۱ مکان براي دادن راي پيش‌بيني شده است.
ورزشکاران مي‌توانند به چهار کانديدا راي بدهند اما حتما بايد از رشته‌هاي ورزشي متفاوت باشند.

۳۰ کانديداي انتخابات کميسيون ورزشکاران IOC  از پنج قاره و ۱۹ رشته ورزشي هستند. از ميان آن‌ها ۱۲ نفر انتخاب مي‌شوند. البته ۱۱ نفر را هم خود کميته بين‌المللي المپيک منصوب مي کند.
کميسيون ورزشکاران نقش مهمي در کميته بين‌المللي المپيک دارد و درواقع صداي ورزشکاران جهان است.
* اسامي کانديداها به شرح زير است:
۱- ديانا گابي از ناميبيا (رشته تيراندازي)
۲- تريس آلشامار از سوئد (شنا)
۳- موتاز برشام از قطر (دووميداني)
۴- دانکا بارتيکووا از اسلواکي (تيراندازي)
۵- آليستير بروونلي از بريتانيا (سه گانه)
۶- کيت کمبل از استراليا (شنا)
۷- تين چن چو از چين تايپه (بدمينتون)
۸- اوکسانا چاسوويتينا از ازبکستان (ژيمناستيک)
۹- فردريک داکرس از جاماييکا (دووميداني)

۱۰- آنتونيو فرديناندز از ونزوئلا (کاراته)
۱۱- چارلز فرناندز از گواتمالا (پنج‌گانه مدرن)
۱۲- جوليان فليتچر از برمودا (شنا)
۱۳- روبرتو فورتادو از کاستاريکا (دووميداني)
۱۴- پائو گاسول از اسپانيا (بسکتبال)
۱۵- ديويد هارت از ايرلند (هاکي)
۱۶- بريجيت هارتلي از آفريقاي جنوبي (قايقراني )
۱۷- ويد کاواتسنيک از اسلووني (هندبال)
۱۸-همفري کايانگ از کنيا (راگبي)

۱۹- پاولوس کانتيدس از قبرس (قايقراني بادباني)
۲۰- آناستازيا کوژنکووا از اوکراين (قايقراني رويينگ)
۲۱- سانتياگو لانگ از آرژانتين (قايقراني بادباني)
۲۲- سعيد معروف از ايران (واليبال)
۲۳- بن يوسف از ساحل عاج (دووميداني)
۲۴- ماکسيم ميرني از بلاروس (تنيس)
۲۵- يوکي اوتا از ژاپن (شمشيربازي)
۲۶- فدريکا پليگريني از ايتاليا (شنا)
۲۷- تياگو پرييرا از بزريل (شنا)
۲۸- ريان پيني از گينه نو (شنا)
۲۹- آيکاتريني استفانيدي از يونان (دووميداني)
۳۰- ماجا ولوسوواسکا از لهستان (دوچرخه سواري کوهستان)

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره