نماد آخرین خبر

مورینیو: نباید فشار تعیین سرنوشت کشوری را بر دوش یک جوان گذاشت

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
مورینیو: نباید فشار تعیین سرنوشت کشوری را بر دوش یک جوان گذاشت

آخرين خبر/ ژوزه مورينيو از تصميم ساوت گيت مبني بر پنالتي زدن بازيکنان جواني نظير سانچو و ساکا در فينال يورو 2020 انتقاد کرد.
به گزارش فوتبالي، تيم ملي انگليس با قبول شکست در ضربات پنالتي مقابل ايتاليا، شانس رسيدن به قهرماني در يک تورنمنت معتبر مانند يورو 2020 را از دست داد. بازيکناني نظير رشفورد، سانچو و ساکا ضربات پنالتي خود را از دست دادند تا طلسم ضربات پنالتي يک بار ديگر براي مردم انگلستان و اهالي فوتبال اين کشور تکرار شود. کارشناسان زيادي معتقد بودند گرت ساوت گيت در چنين موقعيت حساسي نبايد پنالتي زنان تيمش را از بين جوانان کم تجربه انتخاب مي کرد و بايد اين وظيفه را به بازيکنان باتجربه تر تيم ملي انگليس محول مي کرد.
ژوزه مورينيو، سرمربي نامدار پرتغالي که به تازگي هدايت تيم فوتبال آ اس رم در سري آ فوتبال ايتاليا را پذيرفته است، يکي از اين افراد بود که از سپردن وظيفه سنگين زدن ضربات پنالتي به بازيکنان جوان انتقاد کرد و گفت: "اين که سرنوشت يک کشور را بر شانه هاي ساکا بياندازيد به نظرم فشار زيادي براي يک بازيکن جوان است؛ اما مطمئن نيستم که بايد به اين خاطر از گرت ساوت گيت انتقاد کنيم يا نه زيرا خيلي اوقات پيش مي آيد بازيکناني که بايد قبول وظيفه کنند، از اين مسئوليت شانه خالي مي کنند. ساوت گيت مربي صادقي است و از بازيکنانش محافظت مي کند و فکر نمي کنم حاضر شود بگويد فلان بازيکن از پنالتي زدن فرار کرد. به نظرم اهميتي ندارد که پنالتي زن خوبي هستيد يا نه. در چنين شرايطي رحيم استرلينگ کجا بود؟ جان استونز و لوک شاو کجا بودند؟ چرا جوردن هندرسون و کايل واکر در زمين نماندند؟ اگر واقع بينانه نگاه کنيم وقتي سانچو و رشفورد تنها يک بار پايشان به توپ خورده، برايشان سخت است که پنالتي بزنند."

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره