نماد آخرین خبر

هیات اعزامی آمریکا به ریاست همسر بایدن راهی المپیک توکیو می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هیات اعزامی آمریکا به ریاست همسر بایدن راهی المپیک توکیو می‌شود

ايرنا/ بانوي اول آمريکا براي دومين بار هدايت هيات اعزامي اين کشور را به بازي‌هاي المپيک برعهده خواهد داشت.
«جيل بايدن» به همراه «جو بايدن» رييس جمهوري کنوني آمريکا در سال ۲۰۱۰ هدايت کاروان اعزامي آمريکا به المپيک زمستاني ونکوور را عهده دار بودند؛ در آن برهه بايدن معاون رييس جمهوري بود.
رقابت‌هاي المپيک ۲۰۲۰ که به دليل پاندمي کرونا يک سال به تعويق افتاد و قرار است از اول مردادماه سال جاري در توکيو آغاز شود، با تصميم کميته سازماندهي و همچنين پس از اعلام وضعيت اضطراري در ژاپن، بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
«جِن ساکي» سخنگوي مطبوعاتي کاخ سفيد ماه گذشته اعلام کرد که رييس جمهوري آمريکا در المپيک حضور پيدا نخواهد کرد و در عوض همچون سنوات گذشته، هياتي آمريکايي به اين رويداد اعزام خواهد شد.
«جرج دابليو. بوش» در سال ۲۰۰۸ به نخستين رييس جمهوري آمريکا بدل شد که در بازي‌هاي المپيکي که خارج از مرزهاي اين کشور برگزار مي‌شود، حضور پيدا کرده است؛ وي در آن سال به منظور حضور در المپيک پکن راهي چين شد. اين اتفاق تاکنون ديگر تکرار نشده است.
«باراک اوباما» ديگر رييس جمهوري اسبق آمريکا نيز در المپيک زمستاني ونکوور در سال ۲۰۱۰، المپيک ۲۰۱۲ لندن، ۲۰۱۴ سوچي و ۲۰۱۶ ريو حضور نيافت.

در اين رويدادها هيات اعزامي آمريکا راهي تورنمنت شد و در المپيک لندن «ميشل اوباما» بانوي اول وقت، هدايت کاروان اعزامي آمريکا را برعهده داشت. در سال ۲۰۱۰ نيز بايدن و همسرش اين مسووليت را برعهده داشتند.
«دونالد ترامپ» رييس جمهوري سابق آمريکا هياتي را به رهبري «مايک پنس» معاون رييس جمهوري و همسرش يعني کارن پنس به المپيک ۲۰۱۸ پيونگ چانگ اعزام کرد. «ايوانکا » دختر ترامپ نيز در مراسم اختتاميه هدايت هيات اعزامي آمريکا را عهده‌دار بود.
کاروان ايران نيز با ۶۶ سهميه ( ۱۰ زن و ۵۶ مرد) که در ۱۶ رشته ورزشي کسب کرده است، راهي المپيک کرونازده توکيو خواهد شد.
با تعويق يک ساله المپيک ۲۰۲۰ توکيو به دليل شيوع ويروس کرونا، اين تورنمنت از ۲۳ جولاي تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پاراالمپيک نيز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهريورماه ۱۴۰۰) در پايتخت ژاپن برگزار خواهد شد. 

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره