نماد آخرین خبر

بهترین گلزن دربی‌های حذفی و حضور یک خارجی

منبع
مهر
بروزرسانی
بهترین گلزن دربی‌های حذفی و حضور یک خارجی

مهر/ ديدار روز پنجشنبه استقلال و پرسپوليس دربي شماره ۹۶ تاريخ دو تيم و پنجمين ديدار سرخابي‌ها در جام حذفي است که تاکنون هر تيم توانسته دو بازي را با پيروزي پشت سر بگذارد.
نود و ششمين ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس يا همان دربي سنتي تهران، ديداري در چارچوب جام حذفي است؛ و اين پنجمين بار است که دو تيم در جام حذفي به مصاف هم مي‌روند. در چهار ديدار حذفي گذشته، هر کدام از اين تيم‌ها ۲ بار پيروز شده و ۲ بار هم شکست خورده‌اند.
فقط يک بازي در ۹۰ دقيقه
از ۴ ديدار قبلي دو تيم در جام حذفي تنها يک بازي در ۹۰ دقيقه معمول به اتمام رسيده که در آن بازي پرسپوليس برنده شده است. سرنوشت يک بازي در پايان ۱۲۰ دقيقه مشخص شده که در آن بازي استقلال پيروز شده است. تکليف دو بازي هم در ضربات پنالتي مشخص شده که در يکي از آنها استقلال و در يکي از آنها پرسپوليس پيروز شده است.
بهترين نتيجه به استقلال مي رسد
تنها يک بازي از ۴ بازي گذشته دو تيم در ۹۰ دقيقه معمول گل نداشته و در پر گل ترين بازي حذفي دو تيم هم ۴ گل در در ۹۰ دقيقه از خط دروازه‌ها عبور کرده است. بهترين نتيجه‌اي که يکي از دو تيم در ديدارهاي حذفي به دست آورده‌اند پيروزي ۳ بر صفر براي استقلال بوده است. بهترين پيروزي پرسپوليس هم با نتيجه ۲ بر يک بوده است.

بهترين گلزن دربي هاي حذفي
بهترين گلزن دربي‌هاي حذفي تهران، مجتبي جباري با ۲ گل است و به جز وي هيچ بازيکني از دو تيم در دربي‌هاي حذفي بيشتر از يک بار موفق به گلزني نشده‌اند. جباري که هر دو گل خود را در يک بازي به ثمر رساند، تنها بازيکني است که در يک دربي حذفي موفق به دبل شده است.
استقلال تهاجمي تر از پرسپوليس
در دربي‌هاي حذفي استقلال ۶ و پرسپوليس ۴ بار (به جز ضربات پنالتي) گلزني کرده‌اند. در ضربات پنالتي هم استقلال ۶ و پرسپوليس ۵ بار توپ را از خط دروازه عبور داده‌اند.
زودهنگام و دير هنگام ترين گل در دربي‌هاي حذفي را استقلالي‌ها به ثمر رسانده‌اند. زودترين گل را مهدي قايدي در دقيقه ۴ و ديرترين گل در ۹۰ دقيقه را محمد دانشگر در دقيقه ۳+۹۰ و دير هنگام ترين گل در ۱۲۰ دقيقه را اسماعيل شريفات در دقيقه ۱۰۶ به ثمر رسانده است.
دربي‌هاي شماره ۳۱ در سال ۶۷، شماره ۴۷ در سال ۸۷، شماره ۷۴ در سال ۹۰ و شماره ۹۳ در سال ۹۹ دربي‌هاي حذفي بوده‌اند و دربي شماره ۹۶ در سال ۱۴۰۰، پنجمين دربي حذفي و نخستين دربي دو تيم در سال ۱۴۰۰ و سده جديد است.
بيشترين تقابل در يک چهارم نهايي
۲ دربي از ۴ دربي گذشته حذفي در مرحله يک چهارم نهايي بوده و اين سومين دربي حذفي است که در اين مرحله انجام مي‌شود. يک بار اين مسابقه در مرحله نيمه نهايي و يک بار نيز در فينال انجام شده است.
پرسپوليس در هر دو باري که در دربي‌هاي حذفي استقلال را شکست داده قهرمان جام حذفي شده و استقلال يک بار بعد از شکست دادن پرسپوليس قهرمان جام حذفي شد و يک بار ديگر به فينال مسابقات رسيد و در فينال شکست خورد.
فقط يک داور خارجي
هيچيک از دربي‌هاي حذفي قبلي جنجالي و با حاشيه نبوده و هيچ کارت قرمزي از جيب داوران خارج نشده است. ۴ دربي حذفي قبلي توسط ۳ داور ايراني و يک داور خارجي قضاوت شده است. هادي دزفولي، هدايت ممبيني و پيام حيدري ۳ داور ايراني هستند که قضاوت دربي‌هاي حذفي را انجام داده‌اند؛ و محمد کوسا از کشور سوريه تنها داور خارجي است که در يک دربي حذفي سوت زده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره