نماد آخرین خبر

اگر دربی حذفی به پنالتی بکشد...!

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
اگر دربی حذفی به پنالتی بکشد...!

خبر ورزشي/ برخي پيش بيني‌ها از نتيجه دربي يک چهارم نهايي جام حذفي تساوي در پايان وقت‌هاي قانوني و اضافه و در نهايت رسيدن مسابقه حساس استقلال و پرسپوليس به ضربات پنالتي است.
در آخرين دربي جام حذفي در مرحله نيمه نهايي جام حذفي گذشته پس از تساوي دو تيم در پايان ۹۰ دقيقه با نتيجه دو بر دو، بازي به وقت‌هاي اضافه کشيده اما ۲ وقت ۱۵ دقيقه اي هم باعث نشد تا استقلال و پرسپوليس بار ديگر دروازه يکديگر را باز کنند. اين شد که کار به ضربات تعيين کننده پنالتي کشيد.
حسين حسيني
 پنجم شهريور ماه سال گذشته روز سيد حسين حسيني بود. دروازه‌بان جوان استقلال که در همه ديدارهاي فصل نوزدهم چه در ليگ برتر چه در جام حذفي و ليگ قهرمانان درون دروازه ايستاده بود روي ضربه اول تيم پرسپوليس توانست ضربه شوتزن ترين بازيکن تيم پرسپوليس را مهار کند.
شوت زميني احمد نوراللهي به سمت راست دروازه استقلال و رفت که سيد حسين حسيني آن را مهار کرد. اما اين آخرين اشتباه بازيکنان پرسپوليس نبود چون اوساگونا هم پشت ضربه ايستاد و توپ را به شکلي عجيب از بالاي دروازه به بيرون فرستاد.
حسين حسيني پيش از دربي قبلي جام حذفي هم نشان داده بود که يک دروازه‌بان پنالتي گير است و حالا قطعاً براي ديدار اين هفته مقابل پرسپوليس يکي از اميدهاي فرهاد مجيدي و بهزاد غلامپور در صورت رسيدن مسابقه به ضربات پنالتي همين بازيکن است.

حامد لک
در نقطه مقابل حامد لک نيز در سال‌هاي اخير نشان داده روي ضربات پنالتي توانايي‌هاي خاص خودش را دارد. او در زماني که عضو تيم ماشين سازي بود پنالتي چيپ علي عليپور را گرفت. او در ديدار پرسپوليس و النصر عربستان در نيمه نهايي ليگ قهرمانان ۲۰۲۰ با گرفتن ضربه چهارم تيم النصر موجبات پيروزي پرسپوليس و رسيدن اين تيم به فينال ليگ قهرمانان آسيا را رقم زد.
لک در روزهايي که عضو باشگاه تراکتورسازي بود نيز در ديدار مقابل پيکان يک پنالتي حساس را مهار کرد. در مجموع حامد لک نيز ثابت کرده يک دروازه‌بان پنالتي گير و مطمئن در چنين روزهايي است.
مردان سرنوشت‌ساز
البته همچنان برخي بر اين باورند که شايد فرهاد مجيدي از محمد رشيد مظاهري در ترکيب دربي اين هفته استفاده کند اما محمد رشيد مظاهري که طي دو ماه گذشته بازي نکرده و تقريباً در اکثر اوقات در تمرينات هم حضور نداشته به احتمال زياد جايي در تفکرات تاکتيکي فرهادمجيدي نخواهد داشت.
حسيني در ۷ بازي اخير استقلال در ليگ و جام حذفي گلر اصلي تيمش بوده است.
در نقطه مقابل حامد لک در پرسپوليس يکي از بازيکنان ثابت اين فصل يحيي گل محمدي به شمار مي‌رود که تا اينجا از ۲۷ هفته مسابقات ليگ برتر در ۲۶ بازي به طور کامل براي پرسپوليس به ميدان رفته است.
بازي به پنالتي مي‌رود؟
با توجه به توان تقريباً نزديک هر دو تيم در فاز هجومي، خط هافبک و فاز دفاعي، پيش بيني اغلب کارشناسان در اين روزها حول اين محور مي‌چرخد که اين مسابقه هم به پنالتي خواهد کشيد. در اين صورت حسيني و لک قطعا مردان سرنوشت ساز دربي پنجشنبه خواهند بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره