نماد آخرین خبر

اعتراف غیرمنتظره کیه‌لینی!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
اعتراف غیرمنتظره کیه‌لینی!

ورزش 3/ جورجيو کيه ليني فاش کرد هنگام پنالتي بوکايو ساکو، هافبک جوان تيم ملي انگليس او را نفرين کرده است.
تيم ملي ايتاليا پس از پايان 120 دقيقه با نتيجه 1-1 در فينال يورو 2020، انگليس را در ضربات پنالتي و در استاديوم ومبلي با نتيجه 3-2 شکست داد. پس از اينکه ضربه پنالتي جورجينيو توسط جوردن پيکفورد دفع شد، بوکايو ساکا اين فرصت را داشت که بازي را به تساوي بکشاند، اما جيانلوئيجي دوناروما ضربه اين بازيکن جوان و 19 ساله را کرد و در نهايت آتزوري به عنوان قهرماني دست يافت.

اما تصاوير نشان مي دهد جورجيو کيه ليني درست قبل از پنالتي نهايي ساکا عبارتي را فرياد زده و از واژه "کريکوچو" استفاده کرده است. به نظر مي رسد کيه ليني اين کلمه را از هم تيمي آرژانتيني خود به پائولو ديبالا آموخته است. اولين بار اين نفريني است از سوي کارلوس بيلاردو، سرمربي افسانه اي آرژانتين استفاده شده و در ادامه در آرژانتين باب شده است.
در واقع ماجرا از اين قرار است که کارلوس بيلاردو در سال 1982 و زمانيکه هدايت تيم استوديانتس را بر عهده داشت، متوجه شد هواداري به نام کريکوچو هميشه هنگام آسيب ديدن بازيکنان تيمش در تمرينات حضور دارد.
بنابراين بيلاردو او تصميم گرفت تا با فرستادن اين هوادار به تماشاي تمرينات تيم هاي رقيب، کاري کند بازيکنان رقبا مصدوم شوند و اينگونه به تيمش کند. جالب اينجاست اين حربه نتيجه داد و استوديانتس در آن فصل عنوان قهرماني را نيز به دست آورد.

نکته باورنکردني اينجاست که استوديانتس در طول آن فصل فقط يک بار و در مقابل بوکاجونيورز مغلوب شده بود، زيرا اين هوادار فرصت نکرده بود تمرينات بوکا را از نزديک تماشا کند. حالا جورجيو کيه ليني اين شايعه را با ارسال يک پيام ويديويي به خبرنگار ESPN در آرژانتين تاييد کرد و گفت: "سلام کريستين، من همه چيز را تاييد مي کنم، کريکوچو."


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره