مهر/ ملي پوش شناي اعزامي ايران به المپيک توکيو گفت: سه بار تمريناتم به دليل گرفتن تست کرونا لغو شد.
متين بالسيني ملي پوش شناي ايران در المپيک توکيو گفت: نماينده شناي ايران در المپيک توکيو هستم. امروز سه شنبه عازم ژاپن مي‌شوم. در اين مدت تمريناتم را ادامه دادم اما يکسري از اتفاقات باعث شد که تمرکز کافي نداشته باشم. پيک من براي مسابقات صربستان در يک ماه گذشته بود. در طي اين يک ماه مشخص نبود که کدام يک از شناگران به المپيک اعزام مي‌شود. به همين دليل کمي تمريناتم به هم ريخت اما در دو هفته گذشته توانستم به وضعيت عادي خود بازگردم.
وي تاکيد کرد: يک شناگر نبايد حتي يک روز برنامه تمريني‌اش به عقب بيافتد چرا که تمرين امروز به فردا مرتبط است اما متأسفانه اتفاقاتي رخ داد که تمريناتم تحت تأثير قرار گرفت. براي مثال طبق آئين نامه قرار بود براي گرفتن تست کرونا در محل تمرين ورزشکاران حاضر شوند اما من مجبور بودم براي تست به کميته ملي المپيک بروم.بايد سه تست گرفته مي‌شد و من سه تمرين نوبت صبح خود را براي رفتن به کميته ملي المپيک از دست دادم.
وي افزود: نمي‌دانم چرا براي گرفتن تست به استخر نيامدند. فکر مي‌کنم هماهنگي لازم بين فدراسيون و کميته ملي المپيک انجام نشد و شايد بيشتر اين مشکلات به دليل ايرادات مديريتي باشد. برايم عجيب است و همين رفت و آمدها احتمال مثبت شدن تست PCR را بيشتر مي‌کرد.
ملي پوش شناي ايران اظهار داشت: اتفاق ديگر اين بود که روز شنبه در آستانه اعزام به بازي‌هاي المپيک تستي گرفته شد که عضله بازيکنان سنجيده تا در صورت ضعيف بودن يک عضله، برنامه‌هاي تمريني داده شود. اين تست بسيار خوبي است اما زمان اين تست در فاصله يک هفته اعزام به بازي‌ها نبود! اين تست بايد حداقل يک سال پيش گرفته مي‌شد تا در اين مدت عضله ضعيف با برنامه تقويت بشود. براي انجام اين تست، تمريناتي به من داده شد که همين منجر شد بعدازظهر نتوانم تمرينات خود را به دليل خستگي به خوبي انجام دهم.
وي ادامه داد: نکته عجيب ديگر اين بود که براي تهيه کفش مورد نظر المپيک، چهار بار از من درباره اندازه کفش سوال شد و در نهايت در حالي که اعلام کرده بودم سايز کفشم ۴۳.۵ است سايز ۴۶ به من داده شد! عجيب‌تر از آن اندازه کت و شلوار بود که از يک ماه گذشته پرسيده شد و در نهايت روز يکشنبه درباره عدم ارسال کت و شلوار سوال کرديم که ظاهراً دوستان بي اطلاع بودند. به کميته المپيک رفتيم و از هر کمد يک لباس و کت به من داده شد!
بالسيني در پايان تاکيد کرد: با تمام اتفاقاتي که برايم رخ داد نا اميد نمي‌شوم. تمام تلاش خود را در المپيک خواهم کرد تا همانند ۵ مسابقه اخيرم بتوانم رکورد ملي را ارتقا ببخشم. در حالي که به من اعلام کردند ورزشکاراني که به دليل سهميه اعطايي نمي‌توانند با خود همراه داشته باشند بدون مربي اعزام مي‌شوم اما مي دانم که ساير ورزشکاراني که مانند من سهميه را به دست آورده اند با مربي در المپيک حضور دارند. نمي دانم چرا نبايد مربي همراه من حضور داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد