فارس/ بوکسور وزن ۵۷ کيلوگرم ايران به راحتي از سد بوکسور مراکشي گذشت.
در دومين روز المپيک توکيو، دانيال شه‌بخش بوکسور ۵۷ کيلوگرم ايران روي رينگ رفت و در گام نخست مقابل محمد هاموت، قهرمان آفريقا از مراکش قرار گرفت و در 3 راند پياپي به پيروزي رسيد.
وي در مبارزه خود با حريف مراکشي دچار مصدوميت و خونريزي از ناحيه صورت شد.
سه راند اين مسابقه که شه بخش شروع بسيار خوبي در آن داشت به شرح زير است:
راند اول
دانيال شه بخش شروع خوبي در اين راند داشت و توانست با حرکات و ضربات خود، محمد هاموت حريف مراکشي اش را تحت تاثير قرار بدهد و اگرچه در ثانيه هاي آخر تحت فشار هاموت قرار گرفته بود ولي توانست نيمه اول را با امتيازات برتر نسبت به حريفش خاتمه دهد.
راند دوم
در راند دوم محمد هاموت جنب و جوش بيشتري داشت و برخلاف راند اول توانست ضربات بيشتري به حريف خود وارد کند ولي شه بخش هم بيکار نبود و با تيزهوشي توانست برتري خود اول را حفظ کند. در اين راند داور چندين مرتبه از شه بخش خواست که در وسط رينگ بماند، اما او هوشمندانه از ضربات هاموت گريخت و ضربات تعيين کننده اي در گارد دفاعي به حريف زد. البته او در اين راند براي ثانيه هايي نيز به دليل شکافتگي ابرو تحت مداوا قرار گرفت.
راند سوم
هاموت براي جبران عقب ماندگي چاره اي جز حمله نداشت و با توپ پر وارد زمين شد ولي گارد خوبي که در دفاع شه بخش وجود داشت، اجازه نمي داد که او بتواند به سر و صورت بوکسور تيم المپيک ايران برسد. البته داور در همين حين چندين تذکر به دو ورزشگاه داد و در ثانيه هاي اخر راند سوم شاهد رد و بدل شدن چند ضربه سرنوشت ساز در جريان بازي بوديم.
در نهايت اين مسابقه با راي داوران با برتري قاطع دانيال شه بخش پايان يافت و او حالا در مرحله بعدي بايد به مصاف لازارو آلوارز  از کوبا برود که حريف بسيار سختي خواهد بود و سه طلاي جهان و دو تا برنز المپيک در کارنامه دارد.
البته در مسابقه اول مشخص بود که شه بخش در حال اداره مسابقه است و با اين استراتژي توانست انرژي خود را باري نبرد بعدي حفظ کند.

همانطور که در جدول امتيازات مي بينيد، در هر سه راند دانيال شه بخش عملکرد بهتري از رقيب خود داشت و توانست با ارائه يک نمايش هوشمندانه با راي 5 داور مسابقه به مرحله بعدي برود. 

مسابقه بعدي دانيال شه بخش مقابل حريف کوبايي روز چهارشنبه ساعت 14 به وقت ايران برنامه ريزي شده است.

دانيال شه بخش در تاريخ .دانيال شه بخش از چهره هاي نوظهور ورزش ايران است که خيلي براي مردم شناخته شده نيست. او بوکسوري است از ديار محروم سيستان وبلوچستان که يکي، دو سالي است به عضويت تيم ملي بزرگسالان درآمده است.
افتخارات
بوکسور وزن ۵۷ کيلوگرم تيم ملي افتخاراتش زياد نيست و به دو مدال طلا و برنز در تورنمنت هاي بين المللي خلاصه مي شود اما در همين مدت کوتاهي که ملي پوش بوده توانسته يکي از چهره هاي مطرح تيم ملي بوکس مردان باشد. او همچنين مدال نقره آسيا را هم در کارنامه خود دارد. او بوکسور جوان و آينده داري که در ابتداي مسير ورزش قهرماني مجوز حضور در بازي هاي المپيک توکيو را به دست آورده است. علاوه بر اينها شه بخش لقب اولين ورزشکار المپيکي سيستان و بلوچستان را هم به خود اختصاص داده که در جاي خود درخور توجه است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد