آخرين خبر/ کارلوس کي‌روش در چه شرايطي حاضر است هدايت تيم ملي عراق را بر عهده بگيرد؟
به گزارش فوتبالي، فدراسيون فوتبال عراق هم چنان در کش و قوس انتخاب سرمربي جديد است و مذاکرات عراقي‌ها همچنان با سرمربي سابق تيم ملي ايران ادامه دارد.
با توجه به اينکه زمان زيادي به شروع بازي هاي دور نهايي مقدماتي جام جهاني 2022 باقي نمانده است، با اين حال فدراسيون فوتبال عراق قول داده است ظرف روزهاي آينده سرمربي جديد تيم ملي اين کشور را انتخاب کرده تا تمرينات آماده سازي تيم در برنامه از پيش تعيين شده آغاز شود.
يکي از دلايلي که فدراسيون فوتبال عراق باعث شده تا سراغ کارلوس کي روش برود، شناخت خوب او از فوتبال آسيا و عراق است، با توجه به اين که کي روش 8 سال سابقه هدايت تيم ملي ايران را در کارنامه دارد بر خلاف ديگر مربيان نياز به اين ندارد که زمان زيادي صرف کند تا عراق و ديگر تيم هاي آسيايي را بشناسند. 
اما کي‌روش در مذاکره با سران فدراسيون فوتبال عراق براي قبول هدايت تيم ملي اين کشور شرط‌هايي گذاشته است که شايد باعث شود اين همکاري ميسر نشود؛ او در مذاکرات خود به عراقي‌ها پيشنهاد داده به دليل نا امن بودن بغداد به جاي اقامت در اين کشور در دبي ساکن شده و در زمان تمرينات، اردوها و مسابقات رسمي که به احتمال فراوان در خارج از عراق برگزار خواهد شد به اين تيم ملحق شود و در مقابل نيز درخواست دستمزد 3 ميليون دلاري را نيز مطرح کرده است.
در مقابل اما عراقي‌ها به کي‌روش اعلام کرده اند اگر حضور در بغداد را نمي پذيرد به جاي آن در اربيل و کردستان عراق که يک منطقه امن در اين کشور به شمار مي رود ساکن شده تا مبلغ هنگفتي که فدراسيون فوتبال عراق قرار است براي سکونت او در دبي بپردازد جاي ديگري هزينه کند.
عراقي ها در تلاش هستند کنفدراسيون فوتبال آسيا را متقاعد کنند که در صورت عدم برگزاري بازي ها به صورت متمرکز در يکي از استاديوم هاي تازه تاسيس خود از حريفان پذيرايي کنند. در زمان کاتانچ برخي از اردوي هاي آماده سازي تيم ملي عراق در خارج از اين کشور انجام مي شد که کارلوس کي روش هم به اين دليل پيشنهاد داده اقامت او در امارات باشد و تمرينات آماده سازي اين تيم هم در کشور امارات و يا يکي ديگر از کشورهاي عربي حوزه خليج فارس باشد.
هنوز مشخص نيست اين شروط دو طرف براي همکاري بالاخره با موافقت يکي از طرفين همراه خواهد بود و شاهد حضور  سرمربي سابق تيم‌هاي ملي ايران و کلمبيا روي نيمکت تيم ملي عراق خواهيم بود يا نه اما آنچه مشخص است با توجه به زمان کمي که تا شروع مسابقات انتخابي جام جهاني 2022 در قاره آسيا باقي مانده است بايد عراقي‌ها هر چه زودتر در اين زمينه تصميم گيري کرده تا آنها تمرينات خود را براي اين مسابقات آغاز کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد