ورزش 3/ پس از کسب اولين مدال طلاي کاروان ايران در المپيک توکيو، واکنش‌هاي متفاوتي به اين دستاورد بزرگ صورت گرفت.
جواد فروغي با تيراندازي‌هاي دقيق خودش در ماده 10 متر تپانچه عادي توانست همزمان چند تاريخ‌سازي ويژه را به نام خود ثبت کند، چرا که هم اولين مدال‌آور کاروان ايران در المپيک توکيو شد، هم اولين مدال طلا کاروان را به دست آورد، هم رکورد المپيک را در رشته خود شکست و هم تبديل به اولين تيرانداز ايراني تاريخ المپيک شد که موفق به کسب مدال طلا مي‌شود.
در اين دوره از رقابت‌ها، در کاروان ايران و در رشته تيراندازي، شش ورزشکار (مرد و زن) ايراني حضور دارند که همگي آن‌ها در سوداي کسب مدال طلا هستند؛ جواد فروغي که امروز موفق به کسب مدال طلا شد، فرصت اين را دارد تا در ماده 10 متر تپانچه بادي مختلط هم به مدال طلا دست پيدا کند.
يکي از چهره‌هايي که اميد زيادي به کسب مدال از سوي او وجود دارد، نجمه خدمتي تيرانداز ايراني در ماده‌هاي 50 متر تفنگ 3 وضعيت و 10 متر تپانچه بادي مختلط است، چرا که خدمتي اولين ورزشکار ايراني بود که توانست براي المپيک 2020 توکيو، سهميه کسب کند و حالا اميدوار است که بتواند در اين آوردگاه بين‌المللي نيز بدرخشد و به مدال هم دست پيدا کند.
خدمتي يکي از تماشاگران قهرماني جواد فروغي بود و در سالن محل برگزاري مسابقات حضور داشت و در لحظه کسب مدال طلا توسط فروغي، منقلب شد و با چشماني اشکبار هم‌رشته ورزشي خود را تشويق کرد، چرا که همان‌طور که گفته شد جواد فروغي توانست اولين مدال‌آور ايراني در رشته تيراندازي در تاريخ المپيک باشد و خدمتي اميد به آن دارد تا بتواند اين مسير را با درخشش خود ادامه دهد و نام او هم به عنوان مدال‌آور ايراني در رشته تيراندازي در المپيک توکيو به ثبت برسد.
فاطمه کرم زاده، آرمينا صادقيان، هانيه رستميان و مهيار صداقت ديگر اعضاي تيم تيراندازي ايران در المپيک توکيو 2020 هستند که شانس کسب مدال طلا در اين تورنمنت را دارند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد