فارس/ نيما عالميان تنها نماينده تنيس روي ميز کشورمان در المپيک بود که در حد انتظار ظاهر نشد و همراهان او هم بيشتر نقش توريست را ايفا کردند.
مسابقات تنيس روي ميز المپيک در حالي روز گذشته آغاز شد که نيما عالميان تنها نماينده کشورمان در اين مسابقات بود. نيما طبق قرعه در نخستين بازي خود مقابل درينخال با رنکينگ جهاني 58 از انگليس قرار گرفت. با توجه به نتايج قبلي اين بازيکن مقابل نيما و ديگر ملي پوشان ايران پيش بيني مي‌شد که نيما بتواند او را شکست دهد و راهي مرحله بعد شود، اما نه تنها اين اتفاق نيفتاد، بلکه علاوه بر شکست، نيما حاشيه ساز هم شد.
اين بازيکن که بعد از نوشاد، دومين بازيکن کشورمان در  رده بندي جهاني محسوب مي‌شود به واسطه حضور در ميادين مختلف آسيايي و جهاني انتظار مي‌رفت خيلي حرفه‌اي تر کار کند و با تجربه بودن خود را در ميدان نشان دهد، اما او برخلاف انتظارات کار کرد و به جاي جدال با حريف انگليسي، به جنگ با داور پرداخت. متاسفانه اعتراض‌هاي پياپي به داوران در ورزش ايران باب شده و در تنيس روي ميز که داور نقش چنداني در برد و باخت ندارد هم شاهد اين اتفاقات هستيم.
نيما همان ابتداي حضور در ميدان نشاني از يک بازيکني که براي برد بيايد، از خود نشان نداد و خيلي زود تمرکزش را با گرفتن خطاي سرويس نشان داد. رفتارهايي که او از خود نشان داد، اصلا در حد يک بازيکن المپيکي نبود و خيلي زود از لحاظ ذهني به هم ريخت. متاسفانه مربي هم که همراه او به توکيو اعزام شده بود، نتوانست کمکي به وي کند و بيشتر نقش تماشاچي را در سالن داشت. رئيس فدراسيون نيز که حکم سرپرست را داشت، به دليل مشکوک بودن به کرونا در هتل مانده بود و به سالن نيامد.
جميل لطف الله نسبي که 5، 6 سالي است سرمربي تيم ملي است، بارها و بارها در کنار برادران عالميان بوده و بايد با خصوصيات بازي و رفتاري آنها کاملا آشنا باشد، اما روز گذشته عملا کمکي به نماينده ايران در بزرگترين رويداد ورزشي دنيا نکرد.
اين مربي که تنها در سفرهاي خارجي کنار تيم ملي است و به «سرمربي تيم ملي در سفرهاي خارجي» معروف شده است، قبل از برگزاري رويدادها نيز حاشيه ساز شده و در نقش يک راهنماي مسابقات عمل کرده بود. او در صفحه شخصي خود در اينستاگرام مکان‌هاي مختلف دهکده بازي‌ها براي دنبال کنندگانش به تصوير کشيده و آنها را در جريان گذاشته بود؛ کاري که البته وظيفه اين مربي نيست و بهتر بود او تمرکز خود را براي آماده سازي نيما مي‌گذاشت تا اتفاقات روز گذشته در زمين رخ ندهد.
به هرحال اين مسابقات براي ما روز گذشته يا نهايتا يک دور ديگر به پايان مي‌رسيد که چندان توفيري نداشت، اما نکته مهم وضعيت اين روزهاي تنيس روي است که تعريفي ندارد. در دو سال گذشته اين رشته به دليل سوء مديريت‌هايي که داشته،‌ شرايط خوبي را سپري نمي‌کند و با ادامه اين روند مطمئنا ناکامي‌هاي بيشتري در انتظار تنيس روي ميز ايران خواهد بود.
زماني که تيم ملي به دسته يک جهان صعود کرد يا نوشاد عالميان مدال تاريخي در بازي‌هاي آسيايي کسب کرد، اهالي تنيس روي ميز اميدوار بودند که اين رشته بتواند موفقيت‌هاي بيشتري را در آينده رقم بزند، اما در دور دوم رياست مهرداد عليقارداشي همه چيز به يک باره رها و کرونا هم بهانه‌اي خوبي براي کم کاري شد؛ ختم کلام اينکه تنيس روي ميز اين روزها حالش خوب نيست و نياز به يک هواي تازه دارد. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد