مهر/ روز دوم از رقابت‌هاي تکواندو در بازيهاي المپيک با قهرماني تکواندوکاران ازبکستان و آمريکا به پايان رسيد.
به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به توکيو، امروز يکشنبه دوم خردادماه رقابتهاي تکواندو المپيک در دو وزن ۵۷- کيلوگرم زنان و ۶۸- کيلوگرم مردان برگزار شد.
در وزن ۶۸- کيلوگرم مردان که ۱۷ تکواندوکار حضور داشتند، يک ازبکستاني ۱۹ ساله که در کارنامه خود فقط طلاي المپيک نظاميان جهان را ثبت کرده بود، کاري کرد کارستان و با شکست بهترين‌هاي تکواندو جهان روي سکوي نخست ايستاد و طلا گرفت.
«اولوگ بيک رشيدوف» کار خود را پيروزي ۳۸ بر ۱۷ مقابل «فوفانا» از مالي آغاز کرد. وي در ادامه در مبارزه با «لي هون دائه» نفر يک رنکينگ جهاني از کره جنوبي که سه طلاي جهان، نقره و برنز المپيک را در کارنامه داشت، به پيروزي دست يافت.
اين ازبکستاني در سومين مبارزه ميرهاشم حسيني از کشورمان را ۳۴ بر ۲۲ شکست داد و سپس با برتري ۲۸ بر ۵ مقابل «ندزاد ۳۴ هوسيک» از بوسني به فينال رسيد و در جدال براي کسب مدال طلا، «بردلي سيندن» قهرمان انگليسي سال ۲۰۱۹ جهان را ۳۴ بر ۱۹ شکست داد تا روي سکوي نخست المپيک بايستد.
در اين وزن انگلستان نقره گرفت. «شواي ژائو» دارنده طلاي دوره قبل اين وزن در المپيک به همراه «کاهان رسپر» از ترکيه به نشان برنز مشترک دست پيدا کردند.
در بخش زنان و در وزن ۵۷- کيلوگرم، «آناستاسيا زولتيک» از آمريکا به نشان طلا دست پيدا کرد. «تاتيانا کوداشوا» از روسيه نقره گرفت و «کبري ايلگون» از ترکيه به همراه «چيا لينگ لو» چين تايپه به نشان برنز دست پيدا کردند.
در جدول رده بندي توزيع مدال‌هاي تکواندو ايتاليا، تايلند، آمريکا و ازبکستان هر کدام با يک طلا، روسيه با يک نقره و يک برنز، اسپانيا، انگلستان، تونس و ترکيه با يک نقره، چين، کره، چين تايپه و کره جنوبي عرده هاي اول تا دهم را در اختيار دارند.
اين مسابقات فردا دوشنبه با برگزاري مسابقات اوزان ۶۷- کيلوگرم زنان و ۸۰- کيلوگرم مردان پيگيري مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد