ايلنا/ ​عضو ارشد کميته بين المللي المپيک و بازيکن تيم ملي بانوان بسکتبال افغانستان پس از ديدار تيم ملي ايران و چک در المپيک توکيو گفت: من مطمئن بودم که ورزشکاران ايران مي‌توانند حداقل با اختلاف امتياز کم‌تر اين بازي را واگذار کنند و من فکر مي‌کنم دليل باخت آن‌ها اين است که تيم ايران در شروع آهسته پيش مي‌رفت.
سميرا اصغري عضو کميته بين‌المللي المپيک و بازيکن تيم ملي بسکتبال افغانستان که روز گذشته براي تماشاي بازي ايران و چک در المپيک توکيو به محل برگزاري مسابقات بسکتبال رفته بود، در گفتگو با خبرنگار اختصاصي فدراسيون بسکتبال کشورمان اظهار داشت: بازي تيم ملي ايران و چک را ديدم و متوجه شدم که بازيکنان ايران نياز به تشويق دارند. باتوجه به تجربه‌اي که به عنوان يک بازيکن فعال در تيم بسکتبال بانوان دارم، به اين نتيجه رسيدم که تيم ملي ايران نياز به تشويق و حمايت دارد، آن‌ها نبايد زمان را از دست مي‌دادند. حتي وقتي تيم ايران حدود ۲۰ امتياز عقب بود من باز هم آن‌ها را تشويق مي‌کردم چون من خودم بسکتباليست هستم و مي‌دانم که در آن لحظه چه چيزي نياز دارند.
وي افزود: من مطمئن بودم که ورزشکاران ايران مي‌توانند حداقل با اختلاف امتياز کم‌تر اين بازي را واگذار کنند. من فکر مي‌کنم ايران نبايد مي‌باخت ولي دليل باخت آن‌ها از ديد من اين است که تيم ايران در شروع آهسته پيش مي‌رفت و فکر مي‌کردند براي کوارترهاي بعدي وقت دارند. اين يک اشتباه بزرگي است که همه بازيکنان و تيم‌ها مخصوصا تيم‌هايي مانند افغانستان و ايران انجام مي‌دهند. اما تيم‌هاي ديگر از دقيقه اول تا آخر با جديت پيش مي‌روند. من به خاطر اين که اين اتفاق نيافتد و بازيکنان ايران بعدا ناراحت نشوند، روي يک کاغذ نوشته بودم وقت را ضايع نکنيد و بازي همينجاست.
اصغري درخصوص سمت خود در کميته بين‌المللي عنوان کرد: در سال ۲۰۱۸ به عنوان جوان‌ترين عضو کميته بين‌المللي المپيک انتخاب شدم که عضويت در کميته بين المللي المپيک يکي از سمت‌هاي بسيار بالا است. تصميمات کميته بين المللي المپيک توسط ما اتخاذ و تاييد مي‌شود. همچنين رئيس کميته بين المللي توسط ما انتخاب مي‌شود.
شايان ذکر است، سميرا اصغري به همراه دکتر مسعود سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان، دکتر سيدرضا صالحي‌اميري رئيس کميته ملي المپيک، مهين فرهادي‌زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و طاهره طاهريان نايب رييس کميته ملي المپيک ايران به تماشاي ديدار تيم ملي بسکتبال ايران و جمهوري چک نشستند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد