آخرين خبر/ مربي اسبق پرسپوليس معتقد است کسب پنجمين قهرماني متوالي عامل اصلي کامبک شاگردان يحيي گل‌محمدي مقابل تراکتور بود.
به گزارش فوتبالي، حسين عبدي با اشاره به جدال شب گذشته پرسپوليس و تراکتور گفت: هيجان در بالا و پايين جدول باعث شده تا استرس بيشتري به تيم هاي حاضر در ليگ برتر وارد شده و اين استرس روي کار تيمي پرسپوليس هم در نيمه اول تاثير گذاشته بود. بازيکنان پرسپوليس از شروع بازي عجله بسيار زيادي براي رسيدن به گل داشتند و در ادامه با گلي که تراکتور زد کمي شرايط را براي آنها سخت شد هر چند پرسپوليس خيلي سريع به بازي برگشت و 2 گل متوالي به ثمر رساند اما تا زماني که عبدي گل سوم را وارد دروازه تراکتور کرد هر لحظه امکان تغيير نتيجه بازي وجود داشت
هافبک اسبق پرسپوليس ادامه داد: در شرايط سخت به نوعي شاهد تلاش بيشتري از بازيکنان در زمين هستيم و به نوعي موتور دوم آنها روشن مي‌شود. اين موضوع دقيقا براي پرسپوليس پس از گلي که تراکتور به ثمر رساند رخ داد و با تحت فشار گذاشتن دفاع حريف و شناسايي نقاط ضعف آنها گل هاي دوم و سوم را به ثمر رساندند.
عبدي در ادامه صحبتهايش سراغ تعويض‌هاي مفيد يحيي گل‌محمدي در نيمه دوم بازي ديشب مي‌رود: بازيکناني که روي نيمکت قرار مي گيرند بازيکنان ضعيفي نيستند بلکه به صلاحديد مربي و بنا بر شرايط هر بازي روي نيمکت قرار مي گيرند تا در زماني که نياز هست به تيم کمک کنند اگر آنهايي که روي نيمکت هستند ضعيف باشند نمي‌توانند کمکي بکنند. معمولا پست‌هاي متفاوت که مربي مي‌تواند در پلن‌هاي مختلف از آنها استفاده کند باعث اين تغييرات خواهد شد. کادر فني با توجه به شرايط حريف، استراتژي خود را در زمين اجرايي مي‌کند و بازيکنانش را در ترکيب قرار مي‌دهد اما وقتي شرايط به گونه‌اي که انتظار هست پيش نرود کادر فني ممکن است تغيير روش بدهد و نياز به بازيکنان ديگر پيدا کند. همواره در يک تيم بازيکنان با گوناگوني و کارايي متفاوت مي تواند به تيم کمک کند که فکر مي‌کنم پرسپوليس اين بالانس را به خوبي در تيمش ايجاد کرده است.
تعريف از مهدي عبدي سوژه بعدي صحبتهاي حسين عبدي است: مهدي عبدي در ليگ قهرمانان آسيا قابليتهاي خود را نشان داده بود. گل سومي که او وارد دروازه تراکتور کرد شباهت زيادي به گلي داشت که او در فينال آسيا مقابل اولسان به ثمر رسانده بود و اين نشان مي‌دهد عبدي در اين را شگرد دارد. عبدي با گلزني در دو بازي اخير خود را در کانون توجه بيشتري قرار داده است.
عبدي با اشاره به تقابل دو مربي پرسپوليسي در هفته پاياني ليگ برتر بيان کرد: هر هفته که مي‌گذرد هيجان مسابقات ليگ برتر بالاتر مي‌رود و اين هيجان شايد تاثير منفي در روند بازيها بگذارد اما با تمام احترامي که براي مهدي تارتار قائل هستم معتقدم پيکان تيمي نيست که بتواند خللي در قهرماني پرسپوليس ايجاد کند و اين موضوع کاملا دور از ذهن است .
عبدي صحبتهايش را اينگونه به پايان رساند: پرسپوليس با فوتبالي که اين روزها ارائه مي‌دهد در ليگ برتر بي‌رقيب است و تکرار قهرماني در رقابتهاي داخلي براي اين تيم کار دشواري نيست اما يحيي و تيمش بايد به دنبال اهداف بزرگتري باشند و کار نيمه‌تمام خود را آسيا تکميل کنند.براي موفقيت در آسيا بايد استانداردهايمان را بالا ببريم. اين استانداردها شامل جنبه رواني، تاکتيکي و تکتنيکي است. اگر استانداردها را تقويت نکنيم باز هم در آسيا دچار مشکل خواهيم شد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد