آخرين خبر/ تبديل شکست يک بر صفر برابر نساجي به برد 1-3، اولين کامبک کامل استقلال در ليگ بيستم را رقم زد.
به گزارش فوتبالي، البته مي‌توان براي تعريف کامبک يعني برگشتن به بازي و نتيجه، فرار از شکست و تبديل آن به تساوي را هم ملاک قرار داد ولي در اصل، تبديل شکست به برد را بايد براي اين واژه در نظر گرفت. اين براي سومين بار بود که استقلال در ليگ بيستم، گل اول را مي‌خورد ولي درنهايت با امتياز از زمين خارج مي‌شود: 2 مساوي و يک برد.
استقلال در ليگ بيستم، 7 بار گل اول بازي وارد دروازه‌اش شد ولي تنها يک بار با دست پر و 3 امتياز کامل زمين را ترک کرد که در هفته بيست و نهم و برابر نساجي در قائمشهر بود. اين فصل در 2 بازي هم استقلال بعد از خوردن گل اول، موفق شد گل مساوي را بزند و با امتياز از زمين بيرون بيايد. هر دوي اين بازيها، در زمان فکري بود شامل تساوي يک بر يک برابر نفت در مسجدسليمان و مس در رفسنجان. در 4 بازي هم، استقلال بعد از خوردن گل اول نتوانست کاري بکند و به بازي برگردد و شکست خورد: سپاهان، ذوب آهن، پرسپوليس و سايپا. طعنه آميز اينکه استقلال در هيچکدام از اين 4 بازي حتي يک گل هم نزد. اگر جدولي با موضوع کامبک بعد از خوردن گل اول در اين فصل تشکيل بدهيم، استقلال با 5 امتياز روي پله يازدهمش مي ايستد که اصلا آمار خوبي نيست.
اين آمار از آن جهت خوب نيست که استقلال در ليگ نوزدهم، بهترين تيم از نظر برگشتن به بازي بود با گرفتن 12 امتياز. آبي ها در فصل قبل، 9 بار گل اول را خوردند و از رقيب عقب افتادند اما در 3 بازي کامبک کامل زدند و صاحب هر 3 امتياز شدند: تراکتور در تبريز، نفت مسجدسليمان در تهران و شاهين در بوشهر. در 3 بازي هم، استقلال بعد از خوردن گل اول، در نهايت بازي را مساوي کرد: سپاهان در اصفهان، شهر خودرو در مشهد و پيکان.
کامبک زدن استقلال اما گويا ربط ويژه‌اي به فرهاد مجيدي دارد. از 4 کامبک کامل استقلال در دو فصل اخير (يعني تبديل باخت به برد)، 3 مورد وقتي رقم خورده که فرهاد مجيدي روي نيمکت بوده: نفت در تهران، شاهين در بوشهر و نساجي در قائمشهر. اين درحاليست که مثلا آمار کامبک کامل استراماچوني تنها يکي است چون استقلال مدل ايتاليايي، اصلا به حريفش اجازه نفس کشيدن نمي‌داد و همان دقايق ابتدايي، کارش را يکسره مي‌کرد. اگر هم ملاک را امتياز گرفتن در بازيهايي قرار بدهيم که گل اول وارد دروازه استقلال شده، از مجموع 9 بازي با چنين مختصاتي در ليگ هاي 19 و 20، 5 مرتبه‌اش با حضور فرهاد مجيدي روي نيمکت بوده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد