ورزش 3/ ميثم صالحي در جريان ديدار امروز ايران برابر ونزوئلا حرکت جالبي را از خود به نمايش گذاشت.
هر چقدر که رقابت‌هاي ليگ ملت ها و نتايج آن براي تيم ملي واليبال ايران تلخ بود اما ظهور برخي ستاره هاي جوان در ترکيب تيم ملي اتفاق اميدوارکننده به شمار مي آمد؛ يکي از اين بازيکنان جوان ميثم صالحي بود که جزو کليدي ترين بازيکنان تيم ملي واليبال ايران در ليگ ملت ها محسوب مي شد. 
ميثم از همان ابتداي ليگ ملت ها در ترکيب اصلي تيم ولاديمير الکنو قرار گرفت و موفق شد با ارائه نمايش هاي درخشان تا حدود زيادي حضورش در المپيک توکيو را تضمين کند؛ اتفاقي که نهايتا داد و اين جوان اروميه اي نهايتاً با تيم ملي به توکيو سفر کرد. 
با توجه به علاقه ويژه سرمربي روس به ميثم صالحي قابل پيش‌بيني بود که او در رقابت‌هاي المپيک نيز يکي از مهره هاي اصلي تيم ملي واليبال ايران باشد؛ مسئله اي که در دو بازي اول ايران مقابل لهستان و ونزوئلا مشاهده شده است. 
صالحي المپيک را خيلي فوق العاده آغاز نکرد و در ست اول ديدار برابر لهستان نتوانست در فرم ايده‌آل خود ظاهر شود اما همان طور که انتظار مي‌رفت الکنو از اعتماد به او دست نکشيد و اين ستاره جوان و 23 ساله نيز در ادامه به خوبي پاسخ اين اعتماد را داد و يکي از ارکان پيروزي تاريخي ايران مقابل يکي از قدرت هاي واليبال دنيا لقب گرفت. 
درخشش ميثم صالحي تنها به بازي برابر لهستان ختم نشد و او در ديدار برابر ونزوئلا که بامداد امروز برگزار شد نيز نمايش کم نقصي را از خود ارائه داد. اما يک حرکت قابل توجه توسط واليباليست اروميه اي باعث شد که صفحه رسمي فدراسيون جهاني واليبال به تمجيد از اين واليباليست بپردازد. 
روي يک صحنه توپ در حال بيرون رفتن از زمين بود و به نظر نمي رسيد که شانسي براي بازگشت آن به زمين ونزوئلا وجود داشته باشد اما ميثم صالحي روحيه فوق العاده خود را به نمايش گذاشت و تمام توانش را براي بازگرداندن توپ به کار گرفت؛ اتفاقي که يک صحنه جالب را رقم زد و باعث شد ميثم بعد از برخورد تابلوهاي تبليغاتي روي زمين بيفتد.  
اگر چه آن توپ نهايتا به بازي برگردانده نشد اما توييتر رسمي فدراسيون جهاني واليبال ويدئوي اين صحنه را در صفحه رسمي خود به اشتراک گذاشت و با تمجيد از ميثم صالحي درباره آن نوشت: "هر امتياز ارزش جنگيدن دارد. اين نمايشي است از ميثم صالحي در ديدار دوم ايران در المپيک توکيو مقابل ونزوئلا"


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد