ايسنا/ تيم ملي واليبال ايران در سومين بازي خود از رقابت‌هاي المپيک ۲۰۲۰ توکيو، سه بر صفر مقابل کانادا شکست خورد.
از ساعت ۴:۳۰ امروز (چهارشنبه) ۶ مرداد ۱۴۰۰، تيم ملي واليبال ايران در سومين بازي خود از رقابت‌هاي المپيک ۲۰۲۰ توکيو، به مصاف تيم ملي کانادا رفت که در ديداري عجيب، با نتيجه سنگين ۳ بر صفر شکست خورد.
اين در حالي بود که پيش از اين مردان واليبال ايران به دو برد ارزشمند برابر لهستان و ونزوئلا دست يافته بودند. 
ترکيب ابتدايي ايران:
سعيد معروف، ميلاد عبادي‌پور، محمد موسوي، امير غفور، ميثم صالحي، علي‌اصغر مجرد و مهدي مرندي (ليبرو)
ترکيب ابتدايي کانادا:
تيلر ساندر، گوردون پرين، نيکولاس هوگ، لوکاس ون برکل، گراهام ويگراس، جزف اسکلاتر و کامرون بان (ليبرو)
* ست اول: ۲۵ - ۱۶ کانادا
در آغاز بازي کانادا با عملکرد خوب هوگ ۴ امتياز متوالي کسب کرد و نهايتا نخستين امتياز ايران را ميثم صالحي به دست آورد. با امتياز سرويس اسکلاتر کانادا اختلاف را به ۵ امتياز رسانده و ۶ - ۱ پيشي گرفت. با درخشش موسوي و غفور در دفاع روي تور، ايران اختلاف را در حالي به سه امتياز کاهش داد که کانادا همچنان ۱۰ - ۷ پيش بود. 
در ادامه، سرويس‌هاي خوب کانادا دريافت و حملات ايران را دچار مشکل کرد تا با درخشش اسکلاتر و هوگ، کانادا بار ديگر اختلاف را به ۶ امتياز افزايش داده و ۱۳ - ۷ پيشي بگيرد. با افزايش اختلاف دو تيم، آلکنو تقاضاي وقت استراحت کرد.
پس از يک رالي جذاب، هوگ با آبشار خود کانادا را به امتياز ۱۵ رسانده و اختلاف را به ۶ پوئن افزايش داد. کانادايي‌ها که در دريافت‌ها عملکرد فوق‌العاده‌اي داشتند، برتري ۷ امتيازي خود را تا نتيجه ۲۰ - ۱۳ به سود خود حفظ کردند. در اواخر اين ست اختلاف دو تيم به ۱۰ امتياز افزايش يافت و کانادا همچنان ۲۴ - ۱۴ پيش بود. کانادا نهايتا اين ست را با برتري قاطع ۲۵ - ۱۶ پشت سر گذاشت.
* ست دوم: ۲۵ - ۲۰ کانادا
امتياز نخست اين ست را ايران به دست آورد، اما در ادامه، اين کانادا بود که ۲ - ۱ پيش افتاد. ايران در اين ست عملکرد بهتري در حمله و سرويس داشت و با بيرون رفتن آبشار اسکلاتر و امتياز سرويس عبادي‌پور، ۷ - ۸ از کانادا پيش افتاد. در ادامه اما باز هم اين کانادا بود که با درخشش هوگ ۱۲ - ۱۰ پيش افتاد.
کانادايي‌ها که عملکرد خوبي در دريافت‌ها داشتند، با جاي خالي‌هاي «پرين» اختلاف را به سه امتياز افزايش دادند و ۱۵ - ۱۲ پيشي گرفتند. با درخشش عبادي‌پور، ايران اختلاف را به يک امتياز کاهش داد. در اواخر اين ست نيز، کانادايي‌ها با دريافت‌هاي خوب خود حملات ايران را دفع کرده و ۲۱ - ۱۷ پيش افتادند تا آلکنو بار ديگر تقاضاي وقت استراحت کند.
درخشش پرين و هوگ در خط حمله کانادا برتري را همچنان به نفع اين تيم رقم زده بود تا شاگردان گلن هوگ ۲۴ - ۱۹ پيشي بگيرند. کانادا نهايتا اين ست را هم ۲۵ - ۲۰ پيروز شد تا در مجموع دو بر صفر پيش بيفتد.
* ست سوم: ۲۵ - ۲۲ کانادا
با آبشار هوگ، کانادا نخسين امتياز اين ست را به دست‌ آورد، اما در ادامه، اين تيم ايران بود که ۲ - ۳ پيش افتاد. در حالي که عبادي‌پور مي‌توانست روي توپ برگشتي، نتيجه را ۶ - ۶ مساوي کند، آبشار او دفاع شد تا کانادا ۷ - ۵ پيش بيفتد. در ادامه اما با درخشش عبادي‌پور در سرويس و حمله، ايران نتيجه را به تساوي کشيد و با آبشار غفور ۱۰ - ۱۱ پيش افتاد.
دريافت‌هاي خوب کانادا اجازه پيشي گرفتن را به ايران نداد تا با از دست رفتن حملات شاگردان آلکنو، اين تيم کانادا باشد که ۱۵ - ۱۴ پيش بيفتد. پس از يک رالي زيبا، اسکلاتر اختلاف را به سه امتياز افزايش داد تا آلکنو در حالي که کانادا ۱۷ - ۱۴ پيش بود، تقاضاي وقت استراحت کند.
با ادامه درخشش عبادي‌پور در خط سرويس، ايران اختلاف را به يک رساند تا هوگ در امتياز ۱۸ - ۱۷ به سود کانادا، تقاضاي وقت استراحت کند. عملکرد خوب کانادا در اين بازي همچنان ادامه يافت تا با برتري ۲۵ - ۲۲ در اين ست، در مجموع ۳ بر صفر برنده اين بازي حساس شوند.
به اين ترتيب نخستين باخت شاگردان آلکنو در المپيک ۲۰۲۰ توکيو، پس از دو برد متوالي مقابل لهستان و ونزوئلا به ثبت رسيد.
تيم ملي واليبال ايران بايد از روز جمعه _ هشتم مرداد از ساعت ۱۵:۱۰ برابر ايتاليا به ميدان برود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد