تسنيم/ سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس از همتاي خود در پيکان خواست براي ديدار فرداي دو تيم از بهترين ترکيب تيمش بهره ببرد.
يحيي گل‌محمدي سرمربي تيم پرسپوليس در نشست خبري پيش از ديدار با پيکان در هفته پاياني ليگ برتر اظهار داشت: براي تمام مردم عزيز کشورم آرزوي موفقيت و سلامتي دارم. در اين روزهاي سختي که وجود دارد و شاهد از دست دادن عزيزان زيادي هستيم رعايت نکات بهداشتي بايد اولويت کارمان باشد. واقعاً کرونا ويروسي خطرناک است و فقط با رعايت کردن و واکسيناسيون مي‌توان جلوي اين را گرفت. متأسفانه در بحث واکسيناسيون در کشور ما ضعيف عمل مي‌شود و از مسئولان مي‌خواهيم توجه بيشتري داشته باشند.
وي در ادامه افزود: آخرين بازي فصل را پيش رو داريم. مسابقه‌اي که سه امتياز آن ما را به قهرماني مي‌رساند. انگيزه بالايي براي اين بازي داريم و بايد با هواش عمل کنيم. مقابل تيم خوبي بازي داريم. پيکان در اين فصل نشان داده راحت نمي‌بازد و در 9 بازي آخرش نباخته است. پيکان تيم جواني است و به تارتار هم بابت داشتن چنين تيمي تبريک مي‌گويم. پيکاني‌ها با انگيزه کار مي‌کنند و سبک خاصي از فوتبال را نشان مي‌دهند. ما هم انگيزه زيادي براي پيروزي داريم و چيزي که ما را به قهرماني مي‌رساند فقط سه امتياز است. روزهاي سختي را پشت سر گذاشتيم و فصل فوتبالي سختي بود. الان وارد 15 ماه فوتبالي شديم و فراز و نشيب‌هاي زيادي داشتيم.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس يادآور شد: ما مشکلات زيادي داشتيم، ولي بازيکنانم با غيرت و شرفي که نشان دادند شرايطي براي تيم فراهم کردند که الان با کسب سه امتياز مي‌توانيم قهرمان شويم. من درود مي‌فرستم به شرف و غيرت بازيکنان‌مان. بارها گفتم هر تيمي جاي ما بود سر خم مي‌کرد، شکست مي‌خورد و نمي‌توانست بلند شود، ولي بازيکنانم نشان دادند چه بازيکنان بزرگي است. آنها از لحاظ روحي، رواني و ذهني بزرگ بودند و بزرگي خود را نشان دادند. اينجا بايد از شاگردانم تشکر کنم. در کنار اين غيرت، حمايت خوب هواداران انگيزه‌اي بود که به ما کمک کرد. هواداران از طرق مختلف به ما انگيزه دادند تا تيم را تا اينجا بکشانيم. زحمت زيادي کشيده شده است. مديران باشگاه هم در هفته اخير تلاش زيادي کردند، براي ايجاد انگيزه. اميدوارم فردا شاهد بازي خوبي از تيم خودمان باشيم و  پنجمين قهرماني متوالي رقم بخورد.
گلمحمدي در واکنش به سؤال خبرنگار تسنيم مبني بر اينکه «در چند روز گذشته حرف و حديث‌هاي زيادي درباره بازي جوانمردانه تيم‌ها در هفته پاياني مطرح شده است، به ويژه در مورد استقلال و پيکان. شما چقدر اميدواريد که حريفان‌ ديگر تيم‌ها هم بازي جوانمردانه را رعايت کنند و با تمام قوا بازي کنند؟»، گفت: در هر صورت يک فوتباليست وقتي اين شغل را انتخاب مي‌کند اولين چيزي که بايد داشته باشد شرافت فوتبالي است. فکر مي‌کنم تمام فوتباليست‌هاي ايراني اين شرافت را دارند و من در زندگي فوتبالي نديديم کسي کم‌کاري کند. به هر حال هفته آخر حساس است و از همه بازيکنان، نه تنها پيکان و استقلال، بلکه تمام مربيان و بازيکنان تيم‌هاي ليگ مي‌خواهم با تمام قدرت وارد شوند. براي بازي فرداي خودمان هم همين جا از تيم پيکان مي‌خواهيم بهترين روزشان را داشته باشند و بيشترين تلاش‌شان را کنند. به اين مي‌گويند فيرپلي. اميدوارم هفته آخر بدون حرف و حديث باشد و من به اين ايمان دارم که ليگ بدون مشکل تمام خواهد شد.
وي در مورد شانس قهرماني پرسپوليس در هفته پاياني نيز گفت: سرنوشت قهرماني دست خودمان است. اين عملکرد ماست که قهرمان فصل را تعيين مي‌کند. تمرکزمان بايد روي کار و تيم‌ خودمان باشد. اگر بتوانيم اين تمرکز را داشته باشيم، مي‌توانيم قهرمان شويم.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در واکنش به بحث‌هايي که درباره پرسپوليسي بودن تارتار مطرح مي‌شود، خاطر نشان کرد: تارتار هم چندين سال است مربيگري مي‌کند. مي‌دانم با اين حرف‌ها دنبال اين هستند که انگيزه مضاعف براي پيکان ايجاد کنند، ولي همه تارتار را مي‌شناسند. او هميشه با شرف بوده و تيمش بهترين عملکرد را داشته است. هيچکس نمي‌تواند پشت سر مهدي و خصوصاً يک پرسپوليسي حرف و حديث دربياورد. همين جا از تارتار مي‌خواهم بهترين ترکيب خودش را به زمين بفرستد. اين انتظار از همه مربيان ليگ وجود دارد.
گل‌محمدي راجع به مصدومان و محرومان تيمش نيز توضيح داد: کمال کاميابي‌نيا و علي شجاعي شرايط بازي را ندارند، اما ساير بچه‌ها مشکلي ندارند و آماده هستند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد