تسنيم/ مربي تيم فوتبال تراکتور گفت: متأسفانه طي روزهاي گذشته بحثي در مورد تباني مطرح شده و نگراني‌هايي از طرف هواداران خوب باشگاه ذوب‌آهن وجود دارد اما اعلام مي کنم که ما فردا يک بازي جوانمردانه در مقابل سايپا انجام خواهيم داد.
محمود شجاعي، مربي تيم فوتبال تراکتور در نشست خبري پيش از ديدار اين تيم مقابل سايپا اظهار داشت: به خاطر راي ناعادلانه کميته انضباطي آقاي کريمي نتوانست در نشست حضور پيدا کند و من به احترام هواداران تراکتور در اين نشست حضور پيدا کردم.
وي افزود: از باب فني بعد از برد مقابل آلومينيوم اراک مشکلات فني براي ما به وجود آمد که باعث شد نتوانيم آن نتيجه لازم و کيفيت لازم فني را در مقابل پرسپوليس ارائه دهيم.
مربي تيم فوتبال تراکتور ادامه داد: به هر حال بعد از آن بازي به تبريز برگشتيم و تمرينات خيلي خوبي را انجام داديم و مي رويم که فردا يک بازي پرقدرت و با کيفيت بالا از نظر فني را ارائه دهيم.
شجاعي در خصوص شناخت کادر فني تراکتور از سايپا خاطرنشان کرد: مي‌دانيم که سايپا يکي از تيم‌هاي خيلي خوب است و واقعاً جايگاهش در جدول از نظر شخصيتي و فني اين نيست ولي ما به هر حال تيم بزرگ تراکتور هستيم. در بازي فردا قطعاً با برنامه‌ريزي‌هايي که آقاي کريمي و کادر فني انجام داده و بر اساس تمرينات خوبي که در اين هفته پشت سر گذاشتيم، يک بازي با کيفيت فني بالا و جوانمردانه روبه‌روي سايپا برگزار خواهيم کرد.
وي افزود: متاسفانه طي روزهاي گذشته بحثي در مورد تباني مطرح شده و نگراني‌هايي از طرف هواداران خوب باشگاه ذوب‌آهن پيش آمده بود که ممکن است يک سري شيطنت‌ها انجام شود. من از همين تريبون اعلام مي‌کنم که در مرام، اخلاق و فلسفه کاري باشگاه بزرگ تراکتور و آقاي فيروز کريمي اصلاً چنين چيزي نمي‌گنجد. هواداران ذوب‌آهن هم مطمئن باشند که فردا يک بازي جوانمردانه در مقابل سايپا انجام خواهيم داد.
مربي تيم فوتبال تراکتور در خصوص آراي کميته انضباطي خاطرنشان کرد: از کميته انضباطي خواهش دارم در آرايي که صادر مي‌کنند، جانب عدالت را رعايت کرده و اصلاً به رنگ‌ها، تيم‌ها و اسم‌ها نگاه نکنند. اگر بخواهم مثال بزنم، واقعاً يک جاهايي در حق تراکتور اجحاف شده است. در بازي رفت مقابل گل‌گهر سيرجان، آقاي سعيد مهري، بازيکن ما بعد از بازي تحت‌فشار بود و با بازيکن تيم گل‌گهر درگيري پيدا کرد. به هر حال اين ماجرا به پايان رسيد و در همان شب کميته محترم انضباطي اعلام کرد که اين دو بازيکن تا اطلاع ثانوي محروم هستند تا تشکيل جلسه شود.
شجاعي افزود: مي‌خواهم ببينم چطور مي‌شود آن شب مي‌تواند چنين اتفاقي رخ داده و مي‌توانند اعلام کنند که اين دو بازيکن تا اطلاع ثانوي محروم هستند تا تشکيل جلسه شود، ولي براي تيم‌هاي ديگر اين چنين نيست. بازيکن تيم حريف مي‌آيد فحاشي مي‌کند و بدترين الفاظ را براي توپ‌جمع‌کن به کار مي‌برد ولي چون متعلق به آن رنگ و تيم است، چرا نمي‌شود اعلام کنند که تا اطلاع ثانوي محروم است تا تشکيل جلسه شود؟
وي با اشاره به محروميت فيروز کريمي خاطرنشان کرد: آن الفاظ را همه شنيدند و در فضاي مجازي پخش‌شده اما رأي آن مي‌شود يک جلسه محروميت تعليقي، بعد آقاي کريمي در نشست خبري حضور پيدا کرده و گفته‌اند که احوال جامعه ورزش بابت اين کنفرانس مکدر شده است. يک هشتگ بگذاريم و ببينيم که کدام ورزشي‌ها مکدر شده‌اند.
مربي تيم فوتبال تراکتور ادامه داد: حال مزاجي آقاي کريمي خوب نبوده و نمي‌توانسته به کنفرانس برود اما گفته‌اند که حتماً سرمربي بايد در نشست حضور پيدا کند. ما اگر از فوتبال AFC يا فيفا تبعيت مي‌کنيم، در ليگ قهرمانان آسيا، دو بار آقاي عبداللهي به جاي آقاي خبري به نشست‌هاي خبري رفت. اگر ايراد داشت و مشکلي بود، AFC اعلام مي‌کرد که بايد سرمربي‌ها در نشست حضور پيدا کند و مربيان نمي‌توانند به نشست بروند.
شجاعي افزود: حالا اگر اين قانون را براي فدراسيون و کشور خودمان نوشته‌ايم، يک بند يا تبصره‌اي بنويسيم که شايد سرمربي مشکل يا ناراحتي داشته باشد، در اين صورت يکي از کادر فني به نشست مي‌رود و پاسخگوي اصحاب رسانه در مورد مسائل فني بازي خواهد بود.
وي در پايان در خصوص دليل محروميت و جريمه فيروز کريمي گفت: حرف بدي هم نزده شده و الفاظ رکيکي در نشست به کار برده نشده که بخواهند محروم و 50 ميليون جريمه کنند که ذهنيت‌ها به اين سمت برود که چون بازي با سايپا حساس است اين کار را کرده‌اند. آن طرف هم آقاي منصوريان را مقابل نفت مسجدسليمان محروم کرده‌اند. اين خواهش را از کميته انضباطي دارم که جانب عدالت را براي همه تيم‌ها به‌طور يکسان رعايت کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد