مهر/ سرمربي تيم فوتبال پيکان تهران گفت: در مکتب پرسپوليس و پاس سابق تهران چيزي به عنوان شل بازي کردن وجود ندارد و ما براي شرافت فوتبال بازي مي کنيم.
مهدي تارتار در نشست خبري قبل از بازي پيکان تهران با پرسپوليس در هفته سي‌ام رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال گفت: بازي خيلي سختي با پرسپوليس داريم. به نظرم اين تيم با آقاي گل محمدي از لحاظ کيفيت فني از تيم‌هاي کالدرون و حتي برانکو ايوانکوويچ نيز بهتر است.
سرمربي پيکان تهران افزود: اگر اين موضوع را گفتم بابت فرار رو به جلو نيست بلکه حالا مي‌خواهم از تيم خودم بگويم.
وي درباره شرايط تيمش ادامه داد: بايد از تيم خوب خودم که با بازيکنان جوان و انگيزه‌هاي زياد کار مي‌کند صحبت کنم. من هميشه از جوانان تيم گفتم اما مي‌خواهم از بازيکنان باتجربه هم که خيلي نقش پررنگ و بزرگي داشتند تشکر کنم.
تارتار تاکيد کرد: فردا مقابل پرسپوليس براي شرافت فوتبال بازي مي‌کنيم. به بازيکنانم هم در طول هفته گفتم و امروز و قيل از بازي هم مي‌گويم. نبايد تأثيري در قهرماني داشته باشيم بايد با همان توان قبلي مقابل پرسپوليس بازي کنيم تا هر نتيجه‌اي که خداوند شاهد بر آن است رقم بخورد. بايد تلاش هميشگي خودمان را کنيم.
سرمربي پيکان درباره هدف خود در بازي فردا گفت: فردا هيچ استرسي نداريم و بازي خودمان را مي‌کنيم. پرسپوليس شايد استرس داشته باشد اما ما نداريم. البته آنها تيم خيلي خوبي هستند اما با تمام احترامي که براي تيم بزرگ پرسپوليس قائل هستم مي‌گويم براي برد بازي مي‌کنيم.
تارتار درباره اينکه فردا با هر نتيجه‌اي مورد انتقاد بخشي از هواداران احساسي فوتبال قرار خواهد گرفت، گفت: متأسفانه فداي مجازي مسموم شده است و اميدوارم فکري به حال آن شود تا بتوانيم از آن استفاده بهتري کنين. در بين هوادران سه ديدگاه مختلف درباره من براي بازي فردا مطرح شد که مي‌خواهم پاسخ آنها را بدهم.
وي تاکيد کرد: ابتدا اينکه يک عده ما را به بازي جوانمردانه ترغيب کردند که همين هم هدف ما هست و از اين بابت بايد از آنها تشکر کنم. عده ديگر فکر مي‌کردند ما بايد جلوي پرسپوليس شل بازي کنيم و به آنها به قول معروف راه بدهيم تا پيروز شوند. بايد به آن‌ها بگويم در مکتب پرسپوليس و پاس سابق تهران ياد گرفتيم جوانمردانه بازي کنيم. در آينده‌اي که مي‌خواهيم مربي شويم هم جوانمردانه مربي شويم.
تارتار ادامه داد: دسته ديگري نيز به ما تهمت زدند و توهين کردند. از آنها نمي‌گذرم و به خدا واگذار مي‌کنم. فقط برايشان مثال مي‌زنم. سال ۹۲ من فولاد بودم و پرسپوليس صدر جدول بود. سرمربي زمان پرسپوليس علي دايي بود. همه مي‌دانند من با علي دايي چه رابطه صميمي دارم. آنها از ما باشند و اتفاقاً همان سال فولاد ما را برد و قهرمان شد. ضمن اينکه سال قبل با نفت مسجدسليمان توانستيم پرسپوليس را برديم.
سرمربي پيکان تصريح کرد: لقمه‌اي که در سفره‌مان مي برم و دهان فرزندم مي‌گذارم بايد حلال باشد. فقط به هواداران قول مي‌دهم که فردا با تمام وجود بازي مي‌کنيم.
تارتار درباره اينکه آيا اگر نتيجه بازي‌هاي فردا تأثيري در جايگاه نداشته باشد ترجيح مي‌دهيد خودتان پيروز شويد يا پرسپوليس پاسخ داد: هميشه گفتم وقتي در تيمي مشغول هستم قطعاً اولويت با تيمي هست که هدايت آن را بر عهده دارم. فردا قطعاً برد پيکان برايم مهم است. پارسال هم قول دادم تا زماني که مربي هستم درباره ساير تيم‌ها اظهار نظر نمي‌کنم.
سرمربي پيکان درباره پاداش ويژه کارخانه ايران خودرو براي برد احتمالي اين تيم در بازي با پرسپوليس تاکيد کرد: اين موضوع تنها مختص بازي فردا نيست. ما همان بازي با نساجي که ماندنشان دز ليگ برتر تثبيت شد باشگاه مصوبه‌اي را تصويب کرد که هم پاداش و هم جريمه داشت. اتفاقاً خيلي هم خوب بود و جا دارد از مديريت باشگاه تشکر کنم. اين بازي مثل بازي‌هاي قبل پاداش مي‌گيريم.
او درباره صحبت‌هاي يحيي که از تارتار خواسته بهترين عملکردش را داشته باشد يادآور شد: او نياز به تعريف‌هاي من با نتايجي که گرفته ندارد. صحبت‌هاي او در نشست‌هاي خبري نيز مشخص است. يک بار ديگر شخصيت بالاي خودش را نشان داده است. اميدوارم در تمام بازي‌ها غير از ديدار فردا موفق باشد.
تارتار در پايان خاطرنشان کرد: وقتي وي شنويم هر روز ۳۰۰ الي ۴۰۰ نفر به خاطر کرونا مي‌ميرند ناراحت مي‌شويم. اميدوارم مردم جدي بگيرند و مسئولان نيز تلاش بيشتري در تشريع واکسيناسيون کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد