آخرين خبر/ پيکان، آخرين رقيب پرسپوليس در اين فصل است و تيمي که پاي گلات قرمزها، امضاي آخر را مي زند.
به گزارش فوتبالي، پيکاني‌ها در ليگ برتر، 22 بار به پرسپوليس باخته اند و اين رکورد شکست خوردن يک تيم برابر يک تيم در تاريخ اين بازيهاست. اين 10 لحظه از نظر فوتبالي، ويژه ترين لحظات رويارويي هاي دو تيم در اين 20 دوره اي است که از ليگ برتر مي گذرد.
يک: 27 شهريور 1382- کابوس يک رويا 
اولين باخت پرسپوليس رويايي وينکو بگوويچ در ليگ سوم برابر پيکان رقم خورد. پرسپوليس در هر 3 بازي قبلي اش برنده شده و 14 گل زده بود و با حضور امثال دايي، باقري، ميناوند، کاظميان و بدون علي پروين و دار و دسته اش، شانس اول قهرماني بود ولي پيکان با کلکسيون وقت کشي هاي مهدي واعظي، درنهايت اين بازي را 2 يک برد آنهم در شرايطيکه طبق معمول، بهمن طهماسبي دروازه پرسپوليس را باز کرد.
دو: 6 اسفند 1385- سوپرگل از وسط زمين 
هنوز عقربه هاي ساعت به دقيقه 60 نرسيده بود که تيم دنيزلي در خانه با 4 گل از پيکان عقب افتاد. يکي از اين گلها را محسن بياتي نيا از تقريبا وسط زمين وارد دروازه فرشيد کريمي کرده بود. اما زيبايي هاي بازي با استارت روند گلزني هاي پرسپوليس به بالاترين حد خود رسيد هرچند درنهايت کامبک ناقص بود و پرسپوليس تنها توانست 3 بار دروازه محمد محمدي را باز کند. تيم دنيزلي در آن مقطع فصل، از هر رقيبي در آزادي 4 گل مي خورد. 
سه: 2 آذر 1387- نيکبخت پنالتي نزن 
 اولين بازي پرسپوليس بعد از رفتن افشين قطبي در فصل دفاع از عنوان قهرماني يعني ليگ هشتم با حضور افشين پيرواني به عنوان سرمربي موقت. ستاره بازي کسي نبود جز عليرضا نيکبخت. او دو بار پشت ضربه پنالتي ايستاد و هر دو بار ضربه اش را تقريبا به وسط زد و موفق نشد دروازه محمدي را باز کند تا درنهايت بازي با تساوي 2 بر 2 به پايان برسد. اين يک رالي تمام عيار بود جاييکه پرسپوليس هم گل اول و هم گل آخر را زد.
چهار: 30 ارديبهشت 1390- امضاي سقوط 
نيش کامل پرسپوليس در بدن پيکان. بعد از دو تساوي بدون گل، پرسپوليس در آخرين بازي فصل تصميم گرفت دوباره خيلي خطرناک شود. آنها به همين دليل با برد 5 يک، سقوط پيکان را قطعي و پاي رفتني شدن شان را امضا انداختند. پيکان در آخرين دقيقه نيمه اول بازي را مساوي کرد ولي در نيمه دوم، 4 بار ديگر دروازه اش باز شد. پرسپوليس که تا دقيقه 80، دو يک جلو بود در 10 دقيقه پاياني 3 گل ديگر هم زد. 
پنج: 10 آبان 1391- نزن بسه ديگه 
شعار هواداران پرسپوليس روي سکوها، اصلي ترين سوژه بازي بود. جاييکه آنها بعد از زدن گل ششم، از بازيکنان تيم شان مي خواستند ديگر دروازه پيکان را باز نکنند تا اين عدد، کليد اصلي بازي بماند. پيکان که دو فصل قبل با خوردن 5 گل از پرسپوليس راهي ليگ يک شده بود، در برگشت به ليگ برتر، اين بار دروازه اش 6 بار برابر اين تيم باز شد در روزيکه کريم انصاري فرد تازه پرسپوليسي شده، هت تريک کرد.
شش: 11 ارديبهشت 1394- سجده شکر بقا 
اين شايد مهمترين بازي و مهمترين برد پرسپوليس در تاريخ ليگ برتر باشد حتي بالاتر و برتر از تمام قهرماني هاي پياپي. پرسپوليس در اين روز با يک گل پيکان را برد و بقايش در ليگ برتر را قطعي کرد. مهمترين سوژه اش هم سجده شکر محمد نوري بعد از سوت پايان بازي بود. نوري البته بعدها اعلام کرد سجده شکرش بابت مصدوم نشدن در اين بازي بوده و نه بقاي پرسپوليس که با ارسال نوروزي و ضربه سر طارمي رقم خورد. پرسپوليس در آن سال وضعيت تراژيکي داشت و به صورت دراماتيکي پيکان را برد تا بقايش در ليگ قطعي شود.


هفت: 11 ارديبهشت 1394- استارت جام ربايي 
ليگ چهاردهم بالاخره روي خوش خودش را هم به پرسپوليس نشان داد. اين فصل با حضور علي دايي روي نيمکت استارت خورد ولي او بعد از شکست خانگي برابر تراکتور و پاره شدن روند 26 بازي خانگي بدون باخت رفتني شد. سپس نوبت به حميد درخشان رسيد که تنها 17 بازي دوام آورد و درنهايت نيمکت به برانکو سپرده شد. بعد از يک باخت و يک مساوي، برابر پيکان بود که اولين برد پرسپوليس با برانکو رقم خورد؛ سرآغاز سالهاي جام در جام!
هشت: 4 آذر 1395- چه تکلي 
اولين رويارويي پرسپوليس و پيکان در شهر قدس در روزهاي حضور جلالي روي نيمکت پيکان و درخشش مهاجمي به نام گادوين منشا در خط حمله اين تيم. يک بازي سخت براي تيم برانکو که با خوش شانسي از باخت فرار کرد چون جلال حسيني را در ترکيبش داشت. در آخرين دقيقه بازي، فراز امامعلي با عبور از دروازه بان پرسپوليس، ضربه اش را به سمت دروازه زد ولي روي خط، اين سيد جلال بود که با يک تکل استثنايي جلوي توپ را گرفت.
نه: 16 فروردين 1396- تنبيه بدني 
انتقام کامل از پيکان، تيمي که در دور رفت پرسپوليس را متوقف کرده بود. پيکان يک نيمه دروازه اش را بسته نگه داشت ولي اين مقاومت دقيقه 55 شکست و علي عليپور، دروازه پيکان را باز کرد. اين پايان کار نبود چون طارمي طبق معمول بايد گلش را مي زد که زد. او دقيقه 90، گل دوم تيمش را زد و تاوانش را هم با پس گردني صادق باراني داد. بازيکن پيکان به قدري از اين گل ناراحت بود که کارت قرمز را به جان خريد ولي از خجالت گلزن درآمد.
ده: 28 آبان 1397- شيخ ويسي وارد مي شود 
دوئل رفت پرسپوليس برابر پيکان در ليگ هجدهم را بايد به نام وحيد شيخ ويسي نوشت که با اشتباهاتش، يک تنه پرسپوليس را برنده کرد. شايد اگر اين سوتي ها نبود، هنوز هم شيخ ويسي را در ليگ برتر مي ديديم نه در ليست آرمان گهر سيرجان ليگ يکي و تنها 7 بازي درون دروازه. ضربه آرام عليپور با دفع عجيب شيخ ويسي همراه شد و به درون دروازه رفت. البته شيخ ويسي فصل بعد هم برابر پرسپوليس، چنين اشتباهي را تکرار کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد