ايسنا/ آخرين هفته‌ فصل بيستم ليگ برتر فوتبال با حساسيت‌هاي خاص خود پيگيري خواهد شد.
ليگ بيستم در حالي با انجام ديدارهاي هفته سي‌ام به اتمام مي‌رسد که جذابيت‌هاي خاص خود را چه براي قهرماني، چه براي کسب سهميه و چه براي بقا در ليگ برتر دارد. ۲ تيم براي قهرماني مي‌جنگند، ۳ تيم براي کسب سهميه چهارم رقابت دارند و ۳ تيم هم تلاش مي‌کنند تا از سقوط فرار کنند.
جنگ قهرماني در تهران
پرسپوليس با ۶۴ امتياز و تفاضل گل ۳۱، در صدر جدول قرار دارد و شاگردان محرم نويدکيا با ۶۲ امتياز و تفاضل ۲۸ در رده دوم قرار دارند. سپاهان در تهران مهمان استقلال رده سومي است و عملکرد رقيب سنتي پرسپوليس براي جلوگيري از قهرماني سرخ‌ها مي‌تواند جالب توجه باشد زيرا در صورت تساوي پرسپوليس، سپاهان مي‌تواند با شکست استقلال با اختلاف بيش از ۲ گل، به سلسله قهرماني‌هاي اخير پرسپوليس پايان دهد.
در سوي ديگر، شاگردان بحيي گل‌محمدي در شهر قدس ميزبان شاگردان ديگر تيم تهراني يعني پيکان هستند. پيکاني که سرمربي پرسپوليس آن يعني مهدي تارتار اين قول را داده که بازيکنانش با تمام وجود از مهمان خود پذيرايي خواهند کرد. پرسپوليس در صورت قهرماني، به پنجمين قهرماني متوالي خود در ليگ برتر مي‌رسد و سپاهان تنها تيمي است که مي‌تواند در صورت توقف پرسپوليس مقابل پيکان، مانع اين کار شود.
تلاش مربيان استقلالي براي کسب سهميه چهارم
تکليف ۳ سهميه آسيايي ليگ برتر مشخص شده و ۳ تيم در هفته پاياني در تلاش هستند تا با قرار گرفتن در رده چهارم و در صورت قهرماني استقلال در جام حذفي، موفق به کسب سهميه چهارم آسيايي شوند. فولاد و گل‌گهر سيرجان که از طريق جام حذفي هم مي‌توانند به اين سهميه دست پيدا کنند، در هفته پاياني ليگ به دنبال کسب رده چهارم هستند.
فولاد در مشهد مهمان پديده رده هشتمي است و گل‌گهر در خانه ميزبان نساجي بي‌انگيزه‌اي است که ديگر دغدغه بقا ندارد و در ليگ برتر ماندني شده است. البته ديگر تيم مدعي کسب رده چهارم که نسبت به شاگردان نکونام و قلعه‌نويي شانس کمتري دارد، تراکتور است که بايد در تبريز ميزبان سايپا باشد. سايپا در رده پانزدهم قرار دارد و نياز مبرمي به کسب ۳ امتياز دارد. در جدول رده‌بندي، فولاد با ۴۴، گل‌گهر با ۴۳ و تراکتور با ۴۲ امتياز در رده هاي چهارم تا ششم قرار دارند.
نفس‌هاي آخر براي بقا
۳ تيم نفت مسجدسليمان، ذوب‌آهن اصفهان و سايپا در هفته آخر ليگ بيستم تلاش مي‌کنند تا در ليگ برتر بمانند تا يکي از آن‌ها همراه با ماشين‌سازي به ليگ يک سقوط کند. سخت‌ترين ديدار، مصاف سايپا با تراکتوري است که نيم‌نگاهي به کسب سهميه آسيايي دارد و براي اين بازي بي‌انگيزه نيست.  ذوب‌آهن در خانه مهمان شاگردان محمد ربيعي در مس است و نفت مسجدسليمان در اراک بايد با شاگردان عليرضا منصوريان در آلومينيوم رقابت کند. ذوب‌آهن و سايپا با ۲۶ امتياز و تفاضل ۱۰- و ۱۱- به ترتيب در رده‌هاي چهاردهم و پانزدهم هستند و نفت مسجدسليمان که شانس بيشتري براي ماندن در ليگ برتر دارد با ۲۸ امتياز و تفاضل گل ۹- در رده سيزدهم قرار دارد.
تمام بازي‌هاي هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال از ساعت ۲۱:۱۵ در شهرهاي مختلف آغاز خواهد شد. برنامه بازي‌هاي هفته سي‌ام به شرح زير است:
صنعت نفت آبادان - ماشين‌سازي تبريز، ورزشگاه تختي آبادان
آلومينيوم اراک - نفت مسجدسليمان، ورزشگاه امام خميني اراک
گل‌گهر سيرجان - نساجي مازندران، ورزشگاه سردار سليماني
پديده مشهد - فولاد خوزستان، ورزشگاه امام رضا(ع)
استقلال - سپاهان، ورزشگاه آزادي
تراکتور - سايپا، ورزشگاه يادگار امام
ذوب‌آهن - مي رفسنجان، ورزشگاه فولادشهر
پيکان - پرسپوليس، ورزشگاه شهداي شهر قدس

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد