فارس/ تيم پرسپوليس با کسب قهرماني بيستمين دوره ليگ برتر، رکوردي جديد در فوتبال ايران به ثبت رساند.
تيم فوتبال پرسپوليس امشب در هفته پاياني بيستمين دوره ليگ برتر به ميزباني ورزشگاه شهداي شهر قدس به مصاف پيکان رفت و در پايان با برتري 2 بر صفر، براي پنجمين بار متوالي قهرماني‌اش در اين مسابقات را قطعي کرد.
سرخ‌پوشان پايتخت پس از کسب نايب قهرماني ليگ پانزدهم، در پنج فصل اخير جام قهرماني را کسب کردند تا رکورد خود را به عنوان بهترين تيم تاريخ باشگاهي کشورمان بهتر کنند‌ و به اولين تيمي تبديل شوند که در مهم موفق به ثبت گلات (پنج قهرماني متوالي) شده است.
پرسپوليس در ليگ شانزدهم، هفدهم و هجدهم با سرمربيگري برانکو ايوانکوويچ و در دو فصل اخير با هدايت يحيي گل‌محمدي قهرماني ليگ برتر را به دست آورده اما در مجموع با توجه به قهرماني در دوره‌هاي اول و هفتم، اکنون اين تيم با ۷ عنوان قهرماني بهترين تيم کشورمان در تاريخ برگزاري ليگ حرفه‌اي است. علي پروين و افشين قطبي مربياني بودند که پيش از اين پنج فصل رويايي موفق شدند ليگ را با کسب جام در پرسپوليس به پايان رساندند و گل محمدي با 2 قهرماني در يکقدمي پروين و برانکو قرار گرفته است.
البته در تاريخ ادوار برگزاري مسابقات باشگاهي فوتبال کشورمان، پرسپوليس بازهم با کسب ۱۴ جام قهرماني رکورددار است. دومين دوره مسابقات باشگاهي فوتبال کشور، دوره‌هاي اول و سوم جام تخت جمشيد، پنجم، ششم و هشتم ليگ آزادگان هم جزو سال هايي است که سرخ پوشان پيش از آغاز ليگ برتر در بالاترين سطح فوتبال کشورمان به رتبه اولي رسيدند.
پرسپوليس اين ۱۴ قهرماني را با علي پروين و برانکو ايوانکوويچ (سه دوره) آلن راجرز، استانکو پوبله‌کوويچ و يحيي گل‌محمدي(دو دوره) بيوک وطن‌خواه و افشين قطبي به دست آورده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد