فارس/ رئيس فدراسيون فوتبال گفت: از ارکان قضايي فدراسيون حمايت قاطع خواهيم کرد.
شهاب‌الدين عزيزي خادم در حاشيه قهرماني پرسپوليس اظهار داشت: قهرماني پرسپوليس در ليگ را تبريک مي‌گويم و از همه اصحاب رسانه، دست اندرکاران برگزاري و باشگاه‌ها هم تشکر مي‌کنم. دوستان ما در سازمان ليگ سال سختي را پشت سر گذاشتند. بخشي از ليگ امسال ما با ليگ قهرمانان و بازي‌هاي تيم ملي تقارن پيدا کرده بود. ما در ليگ قهرمانان نمايندگان شايسته‌اي داريم که اميدوارم بتوانند نتايج در خور شأن فوتبال ايران کسب کنند.
وي ادامه داد: مسابقات که به پايان رسيد، شروعش با فدراسيون جديد نبود و يک سوم آن در فدراسيون ما برگزار شد. شاهد يکسري اتفاقات در ليگ‌هاي متعدد بوديم. يکي از مهم‌ترين مسائل اين فدراسيون و چيزي که بايد به آن توجه جدي کنيم، نهادينه کردن انضباط و استمرار بر عدالت است. بايد خودمان را با روند عدالتي فدراسيون منطبق کنيم.
رئيس فدراسيون گفت: ديديد ليگ دسته دوم به خاطر نتايج رقم‌خورده، تعليق شده است. ما مصلحت عامه را بر مصلحت‌انديشي ترجيح مي‌دهيم و فدراسيون قطعا در ليگ آينده به مسيري خواهد رفت که خيلي از اين حواشي را جمع کند تا بتوانيم آن چيزي که شأن و شايسته فوتبال کشور است، آن نگاه تمدني و فرهنگ اسلامي را ادامه دهيم. براي ما مسائل اخلاقي و انضباطي بسيار مهم است. از ارکان قضايي فدراسيون حمايت ويژه‌اي خواهيم کرد.
وي گفت: يک بخش از کار فدراسيون اصلاح ساختار است. در مسير قوانين انضباطي قطعا محکم‌تر و مستحکم‌تر خواهيم بود و در ليگ آينده به‌روزتر خواهيم بود، چون اتفاقاتي که در اين مدت در فوتبال کشور شاهد آن بوديم، زيبنده نبود. اميدواريم با نگاه جدي‌تر و قوي‌تر بتوانيم فضا را مديريت و برنامه‌ريزي کنيم. قطعا در آينده با هر بي‌نظمي برخورد خواهيم کرد و کساني که بخواهند انزجار توليد کنند و بخواهند بدعت‌آفرين باشند، مطمئن باشند اين بساط برچيده خواهد شد. قطعا فدراسيون فوتبال اغماض و مماشات نخواهد کرد. 
عزيزي خادم در مورد اينکه وار چه زماني در فوتبال ما خواهد آمد، عنوان کرد: يک کميته قوي را که فغاني هم عضو آن است، مامور کرده‌ايم. به شدت در اين مورد در حال کار کردن هستند. بخشي از آن دست ماست و بخشي هم به تحريم‌ها بازمي‌گردد. 
رئيس فدراسيون در مورد ميزباني تيم ملي در راه جام جهاني گفت: ما منتظر و مترصد گرفتن ميزباني هستيم. اين موضوع ظرف يک هفته آينده تعيين تکليف خواهد شد. تمام رايزني‌ها و مکاتبات را انجام داده‌ايم. از تمام ظرفيت‌مان براي انجام بازي‌ها به صورت رفت و برگشت استفاده مي‌کنيم. اگر هم باز به صورت متمرکز باشد، برنامه خودمان را خواهيم داشت.
وي در مورد اينکه بازي دوستانه خواهيم داشت، گفت: اين موضوع را بايد سرمربي تيم ملي اعلام کند. اگر سرمربي برنامه‌اش را بگويد، ما هم طبق برنامه عمل خواهيم کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد