ورزش 3/ چهار تيم در هفته پاياني ليگ برتر فوتبال ايران، نتايجي جالب‌توجه کسب کردند که در رقم خوردن سرنوشت سهميه آسيايي و سقوط به ليگ يک بسيار اهميت داشت.
بيستمين دوره ليگ برتر فوتبال ايران به پايان رسيد و تيم پرسپوليس قهرمان ليگ برتر شد، استقلال و سپاهان سهميه آسيايي گرفتند، تراکتور اميدوار به سرنوشت جام حذفي براي کسب سهميه آسيايي ماند و از آن‌طرف، سايپا و ماشين‌سازي مسافر رقابت‌هاي ليگ برتر شدند تا اين‌گونه سرنوشت ليگ بيستم فوتبال ايران رقم بخورد.
اما در رقم خورد اين سرنوشت در هفته پاياني ليگ، چهار تيم نقش ويژه‌اي داشتند؛ نساجي مازندران در سيرجان کار بزرگي را انجام داد و مقابل گل‌گهر سيرجان ايستاد و حتي در آستانه کسب پيروزي هم بود و 2-0 از شاگردان امير قلعه‌نويي پيش افتاد که در پايان کامبک نيمه‌تمام سيرجاني‌ها باعث شد تا بازي با تساوي به پايان برسد؛ اما اين تساوي باعث شد تا گل‌گهر از رزرو سهميه آسيايي با اميد به قهرماني استقلال در جام حذفي محروم شود و جايگاه چهارم از دست بدهد.
پديده خراسان ديگر تيم سرنوشت‌ساز در هفته پاياني ليگ بود؛ شاگردان مهدي رحمتي موفق شدند مقابل فولاد نتيجه تساوي بدون گل را تجربه کنند تا با اين تساوي، فولاد هم در رسيدن به رتبه چهارم جدول ناکام بماند و دست شاگردان نکونام هم از رسيدن به سهميه آسيايي دور ماند. تراکتور هم جشنواره‌اي از گل در تهران به راه انداخت تا بتواند هم خود را به رتبه چهارم جدول ليگ برساند و هم اين‌که سايپا را به ليگ يک بفرستد.
مس رفسنجان هم که به دنبال رتبه تک رقمي بود، فوتبالي شجاعانه در اصفهان از خود به نمايش گذاشت و توانست مقابل ذوب‌آهن که براي بقا در ليگ برتر مي‌جنگيد، با يک برتري يک گله سه امتياز ارزشمند را کسب کند تا در جايگاه هشتم جدول فصل را به پايان برسد و از آن سو، ذوبي‌ها با خوش‌شانسي در ليگ برتر با توجه به شکست سايپا، باقي ماندند.
با اين وصف بايد لقب «جوانمردهاي روز آخر ليگ بيستم» را به تيم‌هاي نساجي، پديده، تراکتور و مس رفسنجان که نمايش درخشاني را از خود نشان دادند و توانستند در سرنوشت روز پاياني ليگ سهم پررنگي را ايفا کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد