ورزش 3/ جانمارکو تامبِري از ايتاليا  به طور مشترک با موتاز عيسي ابراهيم از قطر با پرشي به ارتفاع 2.37 متر به مدال طلا پرش ارتفاع المپيک2020 رسيدند!
طلاي پرش ارتفاع المپيک به طور مشترک به قهرمانان قطري و ايتاليايي رسيد تا ايتاليا شب باشکوهي را پشت سر گذاشته باشد. 
در شبي که طلاي 100 متر مردان هم به جيکوبز ايتاليايي رسيد، جانمارکو تامبِري از ايتاليا نيز طلاي پرش ارتفاع را کسب کرد. او با 2.37 متر پرش به طور مشترک با موتاز عيسي ابراهيم قطري(با اصالت اتيوپيايي) صاحب گردن آويز طلا شد.
تامبِري، عيسي ابراهيم و ماکسيم نداسکائو از بلاروس براي کسب طلا رقابت مي کردند و دو ورزشکار ايتاليايي و قطري رکورد 2.37 را به ثبت رسانده بودند. هيچکدام به حدنصاب 2.39 نرسيدند و در نهايت طلا به طور مشترک به ابراهيم و تامبِري تعلق گرفت. برنز نيز به نداسکائو رسيد.
اين يک اتفاق غيرمعمول در تاريخ دو و ميداني المپيک بود که دو ورزشکار روي سکوي نخست ايستاده و مدال طلا را دريافت کردند. در شرايطي که رکوردها برابر بود، داور به تامبري و موتاز پيشنهاد داد که يا مسابقه را ادامه دهند تا رکوردي بهتر به ثبت برسانند يا مدال به طور مشترک به آنها اهدا شود که در نهايت دومي انتخاب نهايي دو ورزشکار بود.
تامبري که پس از کسب طلا بسيار خوشحال بود و از شدت شادي گريه مي کرد، در المپيک ريو 2016 با بدشانسي و به دليل شکستگي پا نتوانست شرکت کند. او امروز در هنگام مسابقه، گچ پاي خود را نيز همراه داشت و پس از کسب طلا اينگونه با در دست گرفتن آن ابراز خوشحالي کرد. 5 سال تلاش براي قهرماني المپيک و پاک کردن خاطره تلخ شرکت نکردن در المپيک ريو امروز ثمره خود را نشان داد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد