فارس/ رئيس فدراسيون واليبال پس از حذف تيم‌ملي از المپيک گفت: به دليل اينکه نتوانستيم به وعده اي که داده بوديم عمل کنيم، از مردم عذرخواهي مي‌ کنيم.
محمدرضا داورزني پس از حذف تيم ملي واليبال از المپيک با شکست مقابل ژاپن اظهار داشت:‌ تلاش فدراسيون اين بوده که تيم ملي جزو چهار تيم برتر المپيک باشد و روي سکوي المپيک برود. درست است که در اين رقابت‌ها نتوانستيم به اهداف‌مان برسيم و از اين بابت از مردم شريف ايران عذرخواهي مي‌کنيم. همه بچه‌ها تمام تلاش خود را کردند اما نشد. امروز شاهد بازي سختي با ميزبان بوديم. انتظار مردم اين بود که واليبال به جمع چهار تيم برتر برسد اما اين موضوع تحقق پيدا نکرد. به خاطر وعده‌ايي که داده بوديم و عملي نشد باز هم عذرخواهي مي‌کنيم. 
وي ادامه داد: تلاش مجموعه واليبال اين است که در مسير پيشرفت خودش پوست‌اندازي خود را درست انجام دهد. بر همين اساس 20 شهريور بايد براي قهرماني آسيا مجدداً تيم ملي به  ژاپن بيايد. طبيعتاً تلاش ما اين است که روند روبه رشدي را در واليبال داشته باشيم. اميدواريم که مردم به خاطر اين شرايطي که براي واليبال به وجود آمد و نتوانست به جمع چهار تيم برسد ما را ببخشند. ميدان رقابت يک جوري است که شما لهستان را مي‌بريد و يکبار هم به کانادا مي‌بازيد. بايد تلاش کنيم اين نوسانات را در واليبال کشور از بين ببريم. 
رئيس فدراسيون واليبال در مورد عملکرد آلکنو گفت: او يکي از بهترين مربيان دنيا است. اينکه بخواهيم توانمندي او را زير سؤال ببريم بي‌انصافي است. بازيکنان ما هم جزو برترين‌هاي دنيا هستند. در اين شرايطي که هستيم بايد زماني را براي تحليل درست و نه احساسي بگذاريم و نگاهي به مجموعه عملکرد واليبال‌مان در 2 سال گذشته داشته باشيم. چه در انتخابي المپيک، چه ليگ ملت‌ها و چه خود المپيک بايد عملکردمان بررسي شود. من قبلاً گفتم براي ارزيابي تيم ملي و کادر فني بايد اجازه دهيم مسابقات المپيک تمام شود. دنيا به آخر نرسيده و زندگي در جريان است. بايد از همين حالا با برنامه‌ريزي به سمت آينده برويم البته آماده‌سازي براي تورنمنت بعدي را از قبل آغاز کرده‌ايم. بايد اصلاحاتي را در روندي که داريم انجام دهيم. 
داورزني در مورد اينکه آيا در مورد نفرات تغييراتي ايجاد خواهد شد يا خير، عنوان کرد: قطعاً همين اتفاق خواهد افتاد. اميدوارم به دور از احساسات به يک تحليل درستي برسيم. بايد در شرايط فعلي به يک ثبات خوبي برسيم چون بعضاً اين بي‌ثباتي‌ها کار را دچار مشکل مي‌کند. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد