ورزش 3/ مقامات کشور بلاروس دست به آدم ربايي زده و قصد داشتند يک دونده زن اهل اين کشور را با زور به خانه بازگردانند.
کريستينا تسيمانوسکايا که قرار بود روز دوشنبه در مسابقه دوميداني 200 متر زنان شرکت کند، به خبرگزاري رويترز اعلام که ديگر قصد بازگشت به بلاروس را ندارد. به نظر مي رسد او با زور به فردوگاه برده شده و خودش قصدي مبني بر سفر به بلاروس نداشته است.

او از پليس ژاپن در فرودگاه هانده توکيو درخواست محافظت از خودش را کرده است و از آنها خواست شرايطي را فراهم کنند تا او مجبور به سوار شدن به پرواز بازگشت به کشورش نباشد.
تسيمانوسکايا در ادامه مدعي شد که کادر مربيگري بلاروس روز يکشنبه به اتاق او آمده و گفته که وسايلش را براي بازگشت به خانه را جمع کند. در واقع اين ورزشکار قبل از اينکه بتواند روز پنجشنبه در مسابقات 200 متر و چهار در 400 متر شرکت کند، به فرودگاه منتقل شده است.
تسيمانوسکايا در حال حاضر در فرودگاه و تحت محافظت پليس ژاپن قرار داشته و طبق ادعاي مطبوعات بلاروس مي خواهد در اتريش درخواست پناهندگي دهد. همچنين رسانه هاي دولتي وابسته به نظام حاکم در بلاروس پس از انتقاد او از مديريت تيم ملي در روز جمعه، عليه او کمپيني را تشکيل داده اند.
به نظر مي رسد مقامات اين کشور اين ورزشکار را به زور به فرودگاه منتقل کرده اند و رفتار آنها مانند آدم ربايي بوده است. همچنان تسيمانوسکايا ويدئويي منتشر کرده که در آن ماموران پليس فرودگاه از او مي پرسند آيا از پرواز به بلاروس مي ترسد، که پاسخ او نيز مثبت بوده است.
سيمانوسکايا از فرودگاه به رويترز گفت: "برخي از ورزشکاران ما براي شرکت در مسابقه 400 متر به اينجا نيامدند، زيرا تست هاي دوپينگ لازم را براي حضور در مسابقات نداده بودند. در ادامه مربي بدون اطلاع دادن نام من را به فهرست اضافه کرد. من در اين رابطه در مورد انظار عمومي صحبت کردم و در ادامه سرمربي به من گفت که از بالا دستور داده شده که من را از ليست حذف کرده و به خانه بازگردانند."
اين اتفاق چند ماه پس از آن رخ مي دهد که کشورهاي غربي دولت الکساندر لوکاشنکو، رهبر بلاروس را به علت تخلفات هوايي در مورد يک هواپيماي روسي محکوم کرده بودند. همچنبن برخي خطوط هوايي در اعتراض به اقدام دولت بلاروس مبني بر فرود اجباري يک هواپيماي شرکت رايان‌ اير در مينسک، پرواز بر فراز آسمان اين کشور را تحريم کردند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد