تسنيم/ مربي تيم ملي واليبال ژاپن گفت: بازيکنانم مي‌دانستند که مسابقه کليدي ما در اين مرحله بازي با ايران است و با اين تفکر همه آنچه که مي‌خواستيم را انجام دادند.
فيليپ بلن، مربي فرانسوي تيم ملي واليبال ژاپن بعد از پيروزي 3 بر 2 اين تيم مقابل ايران که منجر به حذف شاگردان آلکنو شد، اظهار داشت: براي ما صعود از اين گروه بسيار مهم بود اما مهم‌تر اين بود که در بازي مقابل ايران خوب بازي کنيم و همينطور هم شد. اين بازي، بسيار نزديک بود و هر دو تيم از همه توانشان استفاده کردند. فشار در بازي بسيار زياد بود اما ما در ست پنجم توانستيم عملکرد بهتري داشته باشيم. 
بلن با اشاره به شناختي که از آلکنو داشته، صحبت‌هايش را ادامه داد: من آلکنو را خيلي خوب مي‌شناسم. مربي فوق‌العاده‌اي که ديديم چطور مقابل لهستان پيروز شد. اما شرايط اين بازي به گونه‌اي شد که ما پيروز شديم.
سرمربي پيشين تيم ملي فرانسه در پاسخ به اين سوال که کدام بازيکن ايران عملکرد بهتري داشته، گفت: همه بازيکنان ايران فوق العاده‌اند اما بازيکن شماره 17 ( ميثم صالحي)  خيلي ما را اذيت کرد. دفاع توپ‌هاي او  کار بسيار سختي بود و ما را با چالش مواجه کرد.
او همچنين درباره توقف چند دقيقه‌اي بازي و اينکه به نظر مي‌رسد اين اتفاق عمدي بود، اينطور توضيح داد: يک اشتباه فني بود که براي ثبت امتياز اتفاق افتاد و ممکن است براي هر تيمي پيش بيايد. ضمن اينکه اين توقف براي هر دو تيم بوده و اگر خللي ايجاد کرده، در کار هر دو تيم بوده است.
مرد شماره دو نيمکت تيم ملي ژاپن درباره اين تيم و رويايي که داشته، تصريح کرد: از ابتدا که پروژه حضور در المپيک را شروع کرديم، اين رويا را داشتيم که مي‌خواهيم از مرحله اول صعود کنيم و يک پله بالاتر برويم. در شروع بازي‌ها هم همه تلاش ما رسيدن به اين هدف بود. وقتي ونزوئلا و کانادا را برديم، مي‌دانستيم که براي صعود هيچ چاره‌اي نداريم جز اينکه ايران را شکست دهيم. بازيکنانم مي‌دانستند که مسابقه کليدي ما در اين مرحله بازي با ايران است و با اين تفکر همه آنچه که مي‌خواستيم را انجام دادند. ما با همه توانمان به اين بازي آمديم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد