ايسنا/ فدراسيون جهاني واليبال نوشت: يوجي نيشيدا در مقابل تيم ملي واليبال ايران ايستادگي کرد تا ژاپن به يک پيروزي تاريخي در المپيک توکيو دست يابد.
تيم ملي واليبال ايران که در گروه A رقابت‌هاي المپيک ۲۰۲۰ توکيو قرار دارد، در بازي پنجم خود از ساعت ۱۵:۱۰ به مصاف ژاپن رفت. اين رقابت تمام آسيايي درحالي برگزار شد که هر تيم در صورت پيروزي مي‌توانست به دور يک چهارم نهايي المپيک صعود کند.
تيم ملي واليبال ايران در اين بازي با نتيجه ۳ بر ۲ شکست خورد تا از صعود به مرحله يک چهارم پاياني باز بماند. اين ديدار در پنج ست و با امتياز هاي (۲۵ بر ۲۱)، (۲۰ بر ۲۵)، (۲۹ بر ۳۱)، (۲۵ بر ۲۲) و (۱۵ بر ۱۳) به سود ژاپن پايان يافت.
فدراسيون جهاني واليبال پس از پيروزي ژاپن مقابل ايران نوشت: "يوجي نيشيدا ۲۱ ساله با کسب ۳۰ امتياز بهترين بازيکن ديدار ايران و ژاپن شد. نيشيدا با کسب ۳۰ امتياز مقابل ايران تيمش را به مرحله يک چهارم نهايي المپيک رساند.
نيشيدا اولين بازيکن المپيک ۲۰۲۰ توکيو است که موفق شده ۳۰ امتياز براي تيمش کسب کند. با اين نتيجه ژاپن با يک نتيجه باورنکردني ۳ بر ۲ ايران را شکست داد تا به مرحله يک چهارم پاياني برسد.
يوجي نيشيدا در مقابل تيم  ايران ايستادگي کرد و ژاپن را به يک پيروزي تاريخي در المپيک توکيو رساند. او دهمين بازيکن و اولين ژاپني از زمان معرفي سيستم امتياز دهي رالي (از سيدني ۲۰۰۰) است که موفق شده ۳۰ امتياز يا بيشتر در يک بازي المپيک کسب کند.
لازم به ذکر است که رکورد بيشترين امتياز کسب شده در المپيک ۳۹ امتياز بوده که توسط گئورگي گروز آلماني مقابل صربستان (۳-۲ به سود آلمان) در المپيک لندن ۲۰۱۲ به دست آمده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد