تسنيم/ نخستين اردوي تيم ملي عراق با هدايت ديک ادووکات هلندي به درخواست اين مربي در مالاگاي اسپانيا آغاز خواهد شد.
به نقل از پايگاه خبري winwin براساس گزارش‌هاي دريافتي از نشست مشترک مسئولين وزارت ورزش و فدراسيون فوتبال عراق جهت توافق با ادووکات، مذاکرات دوجانبه در سفارت عراق در شهر مادريد بيش از 5 ساعت ادامه داشته و در نهايت سرمربي هلندي هدايت تيم ملي عراق را با قراردادي يک ساله و دريافت مبلغ يک ميليون و سيصد و پنجاه هزار دلار پذيرفته است. براساس اين توافق عراقي‌ها 200 هزار دلار به عنوان پيش پرداخت به ادووکات پرداخت کردند و مابقي مبلغ قرارداد به صورت ماهانه واريز خواهد شد.
ديک ادووکات همچنين اعلام کرده دستمزد سه دستيار خارجي خودش را نيز از همين مبلغ پرداخت مي‌کند چرا که از قرارداد با عراق به دنبال منفعت مالي نبوده و تنها مي‌خواهد يک  چالش تازه را تجربه کند. فدراسيون فوتبال عراق نيز دستمزد مربيان داخلي تيم ملي اين کشور را پرداخت خواهد کرد.
بر اساس درخواست سرمربي هلندي اردوي تيم ملي عراق از ابتداي هفته آينده در مالاگاي اسپانيا آغاز خواهد شد و به مدت 10 روز ادامه پيدا مي‌کند که کليه بازيکنان شاغل در ليگ و لژيونرها به اين اردو دعوت مي‌شوند.
 عدنان درجال وزير ورزش عراق نيز که به منظور مذاکره با مربي هلندي راهي اسپانيا شده روز گذشته از محل اردوي مورد نظر ادووکات در منطقه ماربياي شهر مالاگا بازديد کرد.
نکته جالب توجه براي هيئت عراقي آشنايي سرمربي هلندي با تيم ملي عراق و شناخت کامل از تک تک بازيکنان اين تيم بود به طوري که ادووکات بازيکنان عراق را با شماره پيراهن آنها به درستي مي‌شناخت، همچنين بازي‌هاي تيم ملي اين کشور در مرحله مقدماتي جام جهاني را تماشا کرده و با تحليل و آناليز کامل به دنبال رفع نقاط ضعف عراقي‎ها در اين مرحله خواهد بود. وي همچنين برنامه تاکتيکي مورد نظر خودش براي بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني را براي وزير ورزش و رئيس هيئت عادي‌سازي فدراسيون فوتبال عراق تشريح کرد.
ادووکات از فدراسيون فوتبال عراق درخواست کرد اردوي مالاگا با حضور تمامي نفرات خصوصا لژيونرها برگزار شود تا بتواند تحليل کامل و دقيقي از شرايط تمامي بازيکنان مورد نظر براي حضور در مرحله مقدماتي جام جهاني داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد