ايسنا/ عبدالله ويسي سيزدهم تيرماه پس از باخت خانگي دو بر صفر خيبر خرم‌آباد برابر مس کرمان، ادعا کرد که در پايان ليگ دسته اول، ناگفته‌هاي زيادي را رسانه‌اي خواهد کرد.
وي تاکيد کرده بود، از نظر فني تيم ما شايسته پيروزي بود. از تيمي که هفته‌ها صدر جدول بود بهتر بوديم اما اتفاقات خوبي براي حريف رقم خورد و ما غيرفوتبالي باختيم. از روزي که معلوم شد خيبر صعود نمي‌کند اتفاقاتي افتاد که لايق منِ مربي نيست و اين‌ها را بعداً رو مي‌کنم.
سرمربي پيشين خيبر آن زمان مدعي شد که تيم ما را اذيت مي‌کنند تا از اين رتبه بالاتر نرود اين بد است و اين‌ها را بعداً رو مي‌کنم. اين انساني نبوده و قابل احترام نيست. دو بازي در ليگ داريم که کارم را انجام مي‌دهم و يک ديدار در جام حذفي و ناگفته‌ها بماند براي بعد از ليگ...
چهار روز پس از اين صحبت‌ها و در اقدامي عجيب ويسي جاي خودش را در نيمکت خيبر به محسن عاشوري داد و به گونه‌اي رفتار شد که اين کار به نفع طرفين است و مراسم معارفه عاشوري با حضور ويسي ۱۹ تير ماه پيش از آغاز تمرين خيبر و در فضايي به ظاهر گل و بلبل برگزار شد.
خيلي‌ها از اين اقدام تعجب کردند چون خيبر تنها دو بازي در ليگ داشت و صعود يا سقوط نمي‌کرد و براي حضور در نيمه‌نهايي جام حذفي بايد در انزلي به مصاف ملوان مي‌رفت. به نظر کارشناسان اقدام منطقي اين بود که ويسي تا پايان فصل فوتبالي به کارش در خيبر ادامه بدهد.
علاقه‌مندان فوتبال پاک، منتظر پايان فصل و شنيدن ناگفته‌هاي مربي مشهور فوتبال کشورمان بودند اما خبري از تحقق وعده ويسي نبود و اين موضوع هم مثل خيلي از نگفته‌هاي مستطيل سبز به بايگاني پيوست.
اين روزها که مثل سال‌هاي گذشته و در پايان فصل، داد خيلي از اهالي فوتبال براي اتفاقات غيرفوتبالي درآمده و اشتباهات داوري، شرط‌بندي، زدوبند و غيره در فوتبال کشورمان به اوج رسيده؛ کج‌دار و مريز صحبت‌هايي مطرح مي‌شود اما هيچ‌وقت براي پيگيري آنها، اقدام درخور تحسين مشاهده نشده و فصل بعد به تکرار اين اتفاقات غيرفوتبالي مي‌رسيم و بلافاصله وعده برخورد شنيده مي‌شود اما کو برخورد؟
شايد اگر مدير، مربي، بازيکن، داور و ساير فوتبالي‌ها که دم از اتفاقات غيرفوتبالي مي‌زنند؛ صحبت‌هاي آنان راستي‌آزمايي شود، ديگر کسي باخت را به گردن اين موارد نيندازد و اگر حرف از نگفته‌ها به زبان جاري شد، ملزم باشد که آنها را بيان کند نه اين‌که توجيهي براي شکست باشد.
همگان مي‌دانند و مي‌دانيم که در فوتبال کشورمان؛ شرط‌بندي، تباني، کم‌کاري، خريد و فروش بازيکن، دلالي و غيره وجود دارد اما چرا با مسببان اين اقدامات برخورد جدي نمي‌شود که ديگر شاهد چنين مواردي نباشيم و پايان هر فصل ما مي‌مانيم و گزينه همه‌ي موارد غيرفوتبالي...
يکبار ديگر صحبت‌هاي تاکيدي ويسي را پس از بازي با مس کرمان مرور مي‌کنيم: در مورد داوري صحبتي ندارم و همه چيز تابلو بود. بازهم اين يک کار مافيايي کثيف بود، شک ندارم به اين موضوع و اگر مي‌خواهند اعدامم کنند. تا حالا در مورد داوري صحبت نکرده‌ام ولي امروز به حدي زشت بود که مي‌دانم علت آن کجاست و به موقع گفتني‌ها را خواهم گفت.
اين صحبت‌ها در حالي است که هنوز موقع گفتني‌هاي آقاي ويسي فرا نرسيده و در فصل آتي بازهم وعده‌هايي مثل اين و از زبان خيلي‌ها خواهيم شنيد اما بيان نمي‌شود و مافياي فوتبال با قدرت به کار خودشان ادامه مي‌دهند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد