ورزش 3/ شرايط ادامه همکاري مهاجم قرضي پرسپوليس با اين تيم مثبت ارزيابي نمي‌شود و احتمالا با توجه به درخواست مالي باشگاه پرتغالي بايد کار او را با اين تيم تمام شده تصور کرد.
پرسپوليس که در نقل و انتقالات زمستاني با جذب دو بازيکن شرايط را به سود خود در ادامه فصل ترتيب داد، اکنون در آستانه از دست دادن يکي از سرمايه‌هاي بزرگ خود قرار دارد. مديريت باشگاه پرسپوليس در پنجره زمستاني موفق به جذب مهدي ترابي و شهريار مغانلو شد و با اضافه شدن عيسي آل کثير شرايط کاملا در فاز تهاجمي به سود سرخ‌ها شد تا آنها ضمن کاميابي در ليگ بيستم، از گروه خود در ليگ قهرمانان نيز صعود به عنوان صدرنشين را تجربه کنند. 
مغانلو که در تابستان نيز موردتوجه پرسپوليس قرار داشت، براي دستيابي به روياي بزرگ خود در قاره سبز، راهي ليگ پرتغال شده بود و پيراهن تيم سانتاکلارا را بر تن کرد. او اما در نقل و انتقالات زمستاني بار ديگر به تور پرسپوليس افتاد و آنها توانستند براي تقويت خط هجومي خود اين مهاجم را در ازاي قراردادي قرضي در اختيار بگيرند.

مهاجم بلندقامت سرخ‌ها با پيراهن شماره 70 اين تيم در نقش گلزن ديدارهاي حساس ظاهر شد و در نهايت کار را با ثبت 4 گل در ليگ برتر و 4 گل در ليگ قهرمانان آسيا پايان دهد. يک پايان موفقيت آميز اما همراه با دلهره بزرگ براي هواداران پرسپوليس. آنها که بعد از مدت‌ها به يک مکمل مناسب در خط حمله خود رسيده بودند، نمي‌خواستند به سادگي او را از دست بدهند اما پايان يافتن قرارداد قرضي و درخشش او که باعث شد تا بازار نقل و انتقالاتي ويژه‌اي نيز برايش شکل گيرد، او را هر لحظه بيشتر از گذشته از دسترس مديران اين تيم و يحيي گل محمدي دور مي‌کند.
باشگاه سانتاکلارا اکنون براي انتقال شهريار مغانلو بند آزادسازي 500هزار دلاري را پيش پاي پرسپوليس قرار داده است. اتفاقي که در شرايط مالي کنوني باشگاه پرسپوليس که مطالبات مالي نگران کننده گابريل کالدرون نيز پيش روي اين تيم قرار گرفته و خطر بيش از هر زماني پنجره نقل و انتقالاتي باشگاه را تهديد مي‌کند، يک مشکل بزرگ و اساسي تلقي مي‌شود. باشگاه سانتاکلارا نيز برخلاف نيم فصل و پنجره زمستاني با توجه به اينکه اکنون مهاجم ايراني‌اش از ارزش مارکتينگ مناسبي برخوردار شده و پيشنهادات دست به نقدي در اختيار دارد، راضي به مذاکره براي تخفيف و اقساطي کردن دريافتي خود در قبال رضايتنامه نيست.

موضوعي که بايد ديد طي روزهاي آتي و در شرايطي که مساله از دست شهريار مغانلو نيز برخلاف تمايلات قلبي‌اش براي ادامه همکاري با پرسپوليس وجود دارد، خارج شده است و همه چيز در دست باشگاه سانتاکلارا و مذاکرات او با باشگاه پرسپوليس و البته ديگر تيم‌هاي خواهان اين مهاجم ايراني قرار دارد.
البته باشگاه پرسپوليس با توجه به اعلام نياز يحيي گل محمدي براي قطعي کردن تمديد قرارداد اين مهاجم، تلاش خود را از مجاري مختلف دنبال مي‌کند و ضمن مذاکرات ادامه‌دار با باشگاه پرتغالي، به دنبال تامين منابعي است که بتواند ستاره گلزن خود را همچنان در اختيار داشته باشد.
بايد ديد بار ديگر و براي بار سوم (نقل و انتقالات تابستاني فصل بيستم و پنجره زمستاني اين ليگ) اکنون سرنوشت شهريار مغانلو و پرسپوليس براي فصل بيست‌ويکم و ماجراجويي او در ليگ قهرمانان به چه شکل خواهد شد و آيا دومين خيز بزرگ پرسپوليس براي جذب اين بازيکن نيز به ثمر خواهد نشست يا سرخ‌ها بار ديگر پيراهن شماره 70 خود را خالي خواهند ديد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد