ايرنا/ فردا(دوشنبه) در يازدهمين روز بازي‌هاي المپيک توکيو نگاه‌ تمام ورزش‌ دوستان به کشتي‌ فرنگي است تا شايد ناکامي‌هاي چند روز اخير به دست فراموشي سپرده شود.
در دهمين روز از المپيک توکيو نمايندگان ايران در سه رشته تيراندازي، کشتي و قايقراني به ميدان خواهند رفت و اميدواريم آنها بتوانند در اين روز پيام‌آور شادي براي ورزش ايران باشند.
تيراندازي
رقابت‌هاي تيراندازي فردا آخرين روز خود را براي ايران به همراه خواهد داشت و در تيراندازي سه وضعيت مردان مهيار صداقت ساعت ۷ صبح به وقت ايران در خط آتش قرار خواهد گرفت.
کاروان ايران تاکنون يک مدال طلا از سوي جواد فروغي در تيراندازي کسب کرده است. فروغي نخستين مدال کاروان ايران در توکيو و نخستين مدال تاريخ تيراندازي در المپيک را کسب کرد.
کشتي
 رقابت هاي مرحله مقدماتي کشتي فرنگي ايران فردا در اوزان ۷۷و ۹۷ کيلوگرم ساعت ۶:۳۰ دقيقه به وقت تهران آغاز مي شود و نمايندگان ايران به روي تشک مي روند.
براساس اين قرعه «محمدعلي گرايي» دارنده ۲ مدال برنز جهان در وزن ۷۷ کيلوگرم در ديدار نخست با «پنا فلورس» از کوبا مصاف مي‌دهد.
وي در صورت پيروزي در اين ديدار به مصاف برنده کشتي بوزو استارچويچ دارنده مدال برنز اروپا از کرواسي و کاراپت چاليان دارنده دو مدال برنز قهرماني اروپا و نقره بازيهاي اروپايي از ارمنستان مي‌رود.
 در ۹۷ کيلوگرم محمدهادي ساروي (دارنده طلاي قهرماني آسيا/ برنز اميدهاي جهان/طلاي اميدهاي آسيا/ طلاي جوانان جهان و آسيا) در دور نخست به مصاف آدم بودجلمين از الجزاير مي‌رود و در صورت پيروزي با برنده کايريل ميلوف از بلغارستان (دارنده نقره جهان/ نقره اروپا/ نقره المپيک جوانان ۲۰۱۴)  و جنک ايلدم از ترکيه (دارنده برنز المپيک/ ۳ برنز قهرماني جهان/ طلاي بازي‌هاي اروپايي/ ۴ برنز و يک نقره قهرماني اروپا) خواهد رفت.
در کشتي فرنگي «امين ميرزازاده» که در گروه سختي در وزن ۱۳۰ کيلوگرم المپيک حضور داشت در جدول شانس مجدد براي مدال برنز به مصاف حريفان مي‌رود. در وزن ۱۳۰ کيلوگرم «امين ميرزازاده» در دور نخست «مين سئوک کيم» دارنده برنز قهرماني جهان از کره‌جنوبي را ۶ بر صفر شکست داد.
وي در دومين مبارزه به مصاف ميهاين لوپز از کوبا (دارنده ۳ طلاي المپيک/ ۵ طلا و ۳ نقره قهرماني جهان/ ۵ طلاي پان‌آمريکن) رفت. ميرزازاده جوان از همان ابتداي کشتي اسير دستان قدرتمند اين حريف کوبايي شد و با دريافت اخطار کم کاري در خاک حريف قرار گرفت و با سالتو بارانداز و يک بارانداز حريف مواجه شد تا ۳ دقيقه نخست با نتيجه ۷ بر صفر به پايان برسد و در سه دقيقه دوم لوپز کوبايي با دريافت يک امتياز ديگر و با امتياز عالي ۸ بر صفر ميرزازاده را شکست داد.
در نيمه نهايي وزن ۱۳۰ کيلوگرم لوپز کوبايي با رضا کايالپ از ترکيه (دارنده برنز و نقره المپيک/ ۴ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز قهرماني جهان) مبارزه کرد و لوپز در يک مبارزه نفسگير و سخت موفق شد حريف خود را ۲ بر صفر شکست دهد. البته در خاک اولي که کايالپ برابر لوپز قرار گرفته بود موفق شد حريف خود را بارانداز کند که بعد از چلنج مربيان ترک، ۲ امتياز از لوپز گرفته شد.
به اين ترتيب با پيروزي لوپز مقابل کايالپ ترکيه‌اي، امين ميرزازاده به جدول بازنده‌ها بازگشت و فردا در اين جدول بايد به مصاف «آلين سيوراريو» برود و در صورت برتري در مبارزه رده‌بندي بايد با رضا کايالپ از ترکيه براي کسب مدال برنز کشتي بگيرد.
قايقراني
در دور مقدماتي مسابقات قايقراني آب‌هاي آرام بازي‌هاي المپيک ۲۰۲۰ توکيو علي آقا ميرزايي درکاياک يک نفره ۱۰۰۰ متر از ساعت ۶صبح فردا در خط يک با حريفاني از فرانسه، آرژانتين، مجارستان، ايتاليا و روسيه رقابت خواهد کرد. 
۲۷ قايقران در رقابت کاياک يک نفره ۱۰۰۰ متر المپيک توکيو حاضر هستند، دو قايق اول دور مقدماتي به نيمه نهايي راه پيدا مي‌کنند و بقيه قايقرانان راهي يک چهارم نهايي مي‌شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد