ايسنا/ رسانه ورزشي روسيه به شکست ايران مقابل ژاپن واکنش نشان داد.
تيم ملي واليبال ايران که در گروه A رقابت‌هاي المپيک ۲۰۲۰ توکيو قرار داشت، در بازي پنجم خود از ساعت ۱۵:۱۰ به مصاف ژاپن رفت. اين رقابت تمام آسيايي درحالي برگزار شد که هر تيم در صورت پيروزي مي‌توانست به دور يک چهارم نهايي المپيک صعود کند.
تيم ملي واليبال ايران در اين بازي با نتيجه ۳ بر ۲ شکست خورد تا از صعود به مرحله يک چهارم پاياني باز بماند. اين ديدار در پنج ست و با امتياز هاي (۲۵ بر ۲۱)، (۲۰ بر ۲۵)، (۲۹ بر ۳۱)، (۲۵ بر ۲۲) و (۱۵ بر ۱۳) به سود ژاپن پايان يافت.
رسانه ورزشي روسيه پس از اين شکست نوشت: "بازي سرنوشت ساز بين ايران و ژاپن به يک درام تبديل شد. واليباليست هاي تيم ملي ايران تورنمنت المپيک را با پيروزي پر شور مقابل لهستان آغاز کردند اما اين پيروزي به آنها براي صعود از گروه کمکي نکرد.
 تيم ايران تحت هدايت ولاديمير آلکنو روسي برابر رقباي خود شکست خورد. آلکنو با تيم ملي روسيه مدال طلا و برنز بازي هاي المپيک را کسب کرده است. ايران با يک مربي با تجربه روياي رسيدن به نيمه نهايي را داشت و پيروزي بر لهستان فقط انتظارات از اين تيم را افزايش داد.
در روز هاي خوب ايراني ها واقعاً مي توانند هر تيمي را شکست دهند اما بايد گفت که چنين روزهايي نادر است! به عنوان مثال در مهمترين مسابقه ايران مقابل کانادا قرار گرفت و ميلاد عبادي پور بازيکن اصلي ايران تنها در ۳۳ درصد از حملات موفق بود و در عين حال  جايگزيني براي آن وجود نداشت."
اين رسانه روسي ادامه داد: "براي ايران شکست از ژاپن يک فاجعه است.  اين تيم بدتر از پنج سال پيش در ريو ظاهر شد. ايران در المپيک ريو در گروهش چهارم شد و در يک چهارم نهايي مقابل ايتاليا با نتيجه سه بر صفر شکست خورد. در ماه جولاي آلکنو اعلام کرد که مسابقات توکيو آخرين دوره مربيگري او خواهد بود. قبل از آن آلکنو سرمربيگري زنيت کازان را که براي ۱۳ فصل بر عهده داشت.  البته آلکنو مي خواست حرفه خود را با يک نتيجه مثبت به پايان برساند اما نتيجه بسيار ناموفق بود."
رسانه ورزشي روسيه نوشت: " آلکنو نتوانست در مدت کوتاهي معجزه کند. از جنبه هاي مثبت کار او مي توان به کشف ميثم صالحي ۲۲ ساله اشاره کرد. علاوه بر اين، ما متوجه شديم که ايران پاسور دوم و کاظمي چپ دست دارد که مي تواند به تيم ملي واليبال کمک کند. در المپيک جوانان خوب به نظر مي رسيدند. احتمالاً تيم ملي ايران تحت هدايت يک مربي جديد منتظر تغيير نسلي است و آلکنو ۵۴ ساله پس از يکي از عصبي ترين و سخت ترين فصل هاي دوران حرفه اي خود بازنشسته مي شود."


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد