فارس/ کارشناس فوتبال گفت: مربيان به دنبال پيشرفت هستند و مي‌خواهند در چرخه حضور داشته باشند و مشکل آنها نيستند بلکه اين نشانگر ضعف مديريت ارشد است.
بيژن ذوالفقارنسب در مورد ارزيابي‌ ليگ برتر بيستم اظهار داشت: ليگ کشورمان در قاره آسيا، ليگ قابل اعتنايي است. با توجه به کاستي‌ها و مشکلاتي که فوتبال ما دارد اما از نظر کيفي ليگ خوبي داريم. ليگ برتر بيستم پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشت ولي نسبت به ليگ‌هاي ديگر قاره آسيا سرمايه‌گذاري کمتري در آن صورت گرفته است. بنا به دلايلي در ليگ برتر بيستم باشگاه‌هاي ما از جذب بازيکن و مربي خارجي محروم بودند که اين اتفاق مزايا و معايبي دارد.
وي تصريح کرد: يکي از مشکلات اصلي ليگ، کمبود امکانات سخت افزاري و نداشتن امکانات بين‌المللي مانند کمک داور ويدئويي (VAR) است. VAR اکنون جزيي از پيشرفت هاي صورت گرفته در دنياي فوتبال است که در ليگ برتر ما از آن برخوردار نبوديم. به نظر مي‌رسد برخي از مشکلات داوري‌ها و مشکلات رفتاري و اخلاقي بازيکنان و مربيان به نبود VAR مربوط است.
مربي اسبق تيم ملي فوتبال در مورد بيانيه‌نويسي‌هاي باشگاه‌ها در ليگ برتر بيستم و اينکه يکديگر را به رفتارهاي شائبه‌برانگيز متهم مي‌کردند، گفت: فوتبال ورزشي اجتماعي، فرهنگي و نظم پذير است. در بعد فرهنگي و اخلاقي، فوتبال ما مشکلاتي از همين دست مواردي که گفتيد را دارد. 
ذوالفقارنسب در مورد چرخش زياد مربيان بين باشگاه‌ها و اينکه يک مربي سه تيم در يک فصل عوض کرده، اظهار داشت: مربيان به دنبال پيشرفت هستند و مي‌خواهند در چرخه حضور داشته باشند. مشکل آنها نيستند بلکه نشانگر ضعف مديريت ارشد باشگاهي کشورمان است. اينکه مديران خيلي زود تصميم مي‌گيرند و سپس اين تصميم خود را هم تغيير مي‌دهند، کمتر در فوتبال روز دنيا مشاهده مي‌کنيم.
اين کارشناس در مورد اينکه برخي مدعي هستند تغييرات زياد مربيان در برخي تيم‌ها ممکن است شائبه برانگيز باشد و به تغيير نتايج در زمينه غيرفني منجر شود، خاطرنشان کرد: من هم اين مسايل را شنيده‌ام ولي بايد بگويم فوتبال ما از نظر فني پيشرفت کرده؛ حتي در برگزاري مسابقات با وجود شرايط کرونايي موفق بوده اما قطعا ايرادهايي هم دارد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد