تسنيم/ تيم فوتبال پرسپوليس در حالي پنجمين قهرماني متوالي خود در ليگ برتر را جشن گرفت که شاگردان گل محمدي رکوردهاي ويژه‌اي در فصل بيستم به ثبت رساندند.
پس از جدايي برانکو از پرسپوليس، شايد متعصب‌ترين هواداران اين تيم نيز حتي به «پوکر» يا «گلات» قهرماني فکر هم نمي‌کردند. روياي شيريني که با حضور گل‌محمدي در پرسپوليس رنگ واقعيت گرفت و سرخ‌ها رکوردي تاريخي از خود در ليگ برتر به جا گذاشتند.
تيم فوتبال پرسپوليس پيش از آغاز فصل بيستم ليگ برتر، در مهر ماه سال گذشته به فينال ليگ قهرمانان آسيا صعود کرد تا يحيي گل‌محمدي نشان دهد براي پنجمين قهرماني پي در پي در ليگ برتر هم برنامه دارد، ليگي که از آبان ماه 1399 آغاز شد و پس از 10 ماه با قهرماني سرخپوشان به پايان رسيد.
در اين راه اما بزرگ‌ترين مشکل پرسپوليسي‌ها در نيم‌فصل نخست، محروميت عيسي آل‌کثير و کمبود بازيکن در خطوط حمله و دفاع اين تيم بود. موضوعي که باعث شد گل‌محمدي در برخي از مسابقات حتي بدون مهاجم تيمش را به زمين بفرستد يا در خط دفاعي از کمال کاميابي‌نيا استفاده کند، اما اين اتفاقات نيز سد راه قهرماني سرخپوشان در نيم‌فصل نخست نشد.
اضافه شدن مهدي ترابي، شهريار مغانلو و فرشاد فرجي در نقل‌و‌انتقالات نيم‌فصل شايد بهترين اتفاق براي پرسپوليسي‌ها بود که اين تيم را در نيم‌فصل دوم به تيمي بي‌رقيب در ليگ برتر تبديل کرد. تا جايي که سرخپوشان با 11 پيروزي و تنها چهار تساوي و کسب 37 امتياز در نيم‌فصل دوم، رکوردي ويژه را در ليگ برتر رقم زدند.
با وجود مشکلات مالي و مديريتي باشگاه و گلايه‌هاي بازيکنان در مقاطعي از فصل، به طور حتم مي‌توان به عملکرد سرخپوشان در فصل جاري نمره قبولي داد. صعود مقتدرانه به مرحله يک هشتم ليگ قهرمانان آسيا و قهرماني در ليگ برتر نمونه‌اي از عملکرد خوب شاگردان گل‌محمدي در فصل گذشته بود و شايد تنها نکته تاريک کارنامه پرسپوليسي‌ها در فصل گذشته، شکست به استقلال در جام حذفي و کنار رفتن از اين مسابقات در مرحله يک چهارم نهايي بود. 
پرسپوليسي‌ها بايد پيش از آغاز فصل بيستم، خود را براي حضور قدرتمند در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در شهريور ماه آماده کنند، اما در اين وضعيت قرارداد چند بازيکن اين تيم به پايان رسيده است و بايد براي تمديد قرارداد آنها اقدام شود. علاوه بر کنعاني‌زادگان و مغانلو که جدايي آنها قطعي به نظر مي‌رسد، اميد عاليشاه، کمال کاميابي‌نيا، وحيد اميري، مهدي شيري و احمد نوراللهي نيز ديگر بازيکناني هستند که تا چند روز آينده تکليف حضورشان در پرسپوليس مشخص خواهد شد و با تأکيد گل‌محمدي، باشگاه پرسپوليس به دنبال تمديد قرارداد اين بازيکنان است تا شايد سرخپوشان با تقويت تيم خود در نقل‌و‌انتقالات، فصل آينده حتي جام قهرماني آسيا را به خانه بياورند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد