خبر ورزشي/ مهدي عبدي زننده يکي از گل‌هاي پرسپوليس در ديدار با پيکان که قهرماني پرسپوليس را زد قرار نبود در ترکيب اصلي اين بازي باشد!
اخبار واصله حکايت از آن دارد که تا ۲۴ ساعت مانده به آغاز ديدار دو تيم پيکان و پرسپوليس، عيسي آل‌کثير در ترکيب اصلي سرخپوشان تهراني بود. اين مهاجم پرتلاش خوزستاني در طول هفته گذشته نيز در برنامه‌هاي تاکتيکي يحيي گل محمدي قرار داشت اما در نهايت و در فاصله يک روز مانده به بازي با پيکان، سرمربي پرسپوليس تصميم خود را هوشمندانه تغيير داد.
بعد از پيروزي پرسپوليس برابر تراکتور تبريز، کادرفني پرسپوليس به اين نتيجه رسيدند که باز هم از زوج عيسي آل‌کثير و شهريار مغانلو برابر پيکان استفاده کنند. برنامه ابتدايي مربيان پرسپوليس هم اين بود که آل‌کثير به لطف دوندگي بالاي خودش بتواند مدافعان پيکان را خسته کرده و آن گاه در نيمه دوم مهدي عبدي به عنوان بازيکن تعويضي وارد زمين شود. قرار بود عبدي تعويضي همچون بازي با تراکتور باز هم دروازه حريف را گشوده و اسباب پيروزي و برتري تيمش را فراهم سازد.
اين تدبير تاکتيکي ناگهان در فاصله يک روز مانده به ديدارحساس با پيکان عوض شد. يحيي گل محمدي سرمربي با تجربه پرسپوليس نظرش را عوض کرد و تصميم گرفت از همان بدو بازي با پيکان مهدي عبدي را در ترکيب اصلي بگذارد. از آنجايي که پرسپوليس در اين ديدار گل مي‌خواست بايد هر چه زودتر دروازه پيکان سختکوش را باز مي‌کرد تا کار به نيمه دوم کشيده نشود. گل‌محمدي در تحليل‌هاي آخر خودش به اين نتيجه رسيد که هرچه از زمان بازي بگذرد گل زدن به تيم مهدي تارتار سخت‌تر خواهد شد.
با توجه به اينکه مهدي عبدي از شم گلزني بالاتري نسبت به آل‌کثير برخوردار است بنابراين يحيي گل‌محمدي تصميم گرفت از همان شروع بازي اين مهاجم مازندراني را در ترکيب اصلي قرار دهد و بازي را هجومي آغاز کند تا کار به نيمه دوم يا ديدار دو تيم استقلال و سپاهان کشيده نشود.
از قضا همين تدبير هم مؤثر واقع شد. پرسپوليس با ميل هجومي بيشتري بازي را شروع کرد و در دقيقه ۹ و روي ارسال مهدي ترابي به داخل محوطه جريمه، مهدي عبدي با تيزهوشي و نوک پا دروازه پيکان را گشود. اين گل زودهنگام تمرکز پيکاني‌ها را برهم زد تا احمد نوراللهي دومين گل را هم در نيمه اول زده و کار اين تيم را تمام کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد