ايسنا/ پيشکسوت فوتبال خوزستان با انتقاد از حواشي فوتبال در ليگ بيستم مي‌گويد که عدم سقوط تيم‌هاي نفتي خوزستان به ليگ دسته يک، به خاطر قدرت اين تيم‌ها نيست، بلکه به خاطر ضعف رقبا بوده است. 
سياوش بختياري‌زاده درباره عملکرد تيم‌هاي نفت آبادان و نفت مسجدسليمان در ليگ بيستم، اظهارکرد: وقتي نيم‌فصل اول به پايان رسيد، من از آقاي پورموسوي درخواست داشتم که از نفت آبادان جدا شود زيرا حواشي اين تيم با هر صراحتي با فوتبال‌دوستان حرف مي‌زد و مي‌گفت که اين تيم عاقبت و سرانجام خوشي ندارد. ما خوزستاني‌ها بايد خيلي خوشحال باشيم که سايپا و ذوب آهن برخلاف تمام ادوار گذشته ليگ حال و روز خوشي نداشتند زيرا اگر اين دو تيم و حتي ماشين‌سازي تبريز که سقوط کرد، درست مديريت و حمايت مي‌شدند شايد دو تيم نفتي خوزستان سال آينده در ليگ يک توپ مي‌زدند.
وي بيان کرد: اين‌که نفتي‌هاي خوزستان در ليگ ماندند، قدرت فوتبال خوزستان نيست بلکه ضعف رقباي ما باعث شد که نفت آبادان و نفت مسجدسليمان در ليگ ماندگار شوند. به هر حال اگر قرار است اين دو تيم به اين شکل مديريت شوند، من از مديريت ورزش وزارت نفت خواهش مي‌کنم که همين الان آبروداري کند و اين تيم‌ها را از ليگ برتر کنار بکشاند و کم با احساسات و اعصاب مردم بازي کند. مردم آبادان و مسجدسليمان محروم هستند، لطفا به آن‌ها حرمت بگذاريد. بحث خوزستان فقط کم‌آبي نيست و احترام گذاشتن به شعور و علائق مردم آن نيز مطرح است که يکي از علائق آن‌ها فوتبال است. واقعا چرا به شعور و علاقه اين مردم کم‌توجهي مي‌شود و چرا تيم‌هاي دولتي و صنايع ديگر بايد ۲۰۰ ميليارد تومان هزينه کنند و در حالي‌که ۸۴ درصد اقتصاد کشور از نفت است، بايد براي هر کدام از تيم‌هاي نفتي اين استان، ۲۰ ميليارد تومان هزينه شود. مگر يک تيم با ۲۰ تا ۳۰ ميليارد تومان مي‌تواند با تيم‌هاي ۳۰۰ يا ۴۰۰ ميليارد توماني ليگ برتر مقابله کند؟
وي با گله‌مندي از هواداران تيم فوتبال نفت‌مسجدسليمان گفت: من از همه مردم مسجدسليمان و ايل بزرگ بختياري گله‌مند هستم، داريوش يزدي فرزند ايل بختياري است ولي مردم مسجدسليمان فقط سه بازي به او فرصت دادند، آن هم سه بازي که مديران تهراني نمي‌خواستند داريوش يزدي نتيجه بگيرد و من بارها در مصاحبه‌هايم به اين موضوع اشاره داشتم. شبانه يزدي را از مسجدسليمان بيرون کردند و آيا مربياني که قبل و بعد از يزدي در نفت بودند، نتيجه گرفتند؟ چرا در مقابل اين مربيان سکوت کردند و اجازه دادند با مربي خوزستاني به اين صورت برخورد شود؟ يک مربي گمنام به نفت‌مسجدسليمان مي‌آيد و ۲۰ بازيکن مازندراني با خود مي‌آورد و بعد در نيم‌فصل بدون اين‌که به مردم مسجدسليمان احترام بگذارد با يک پيشنهاد بهتر از نفت جدا مي‌شود. مي‌خواهم بدانم چرا آن موقع صداي مردم مسجدسليمان درنيامد؟ چرا رئيس هيات مديره يعني آقاي شاه‌کرمي بايد در تهران بنشيند و براي مسجدسليمان تصميم بگيرد؟ مي‌خواهم بدانم مديريت مسجدسليمان چه نقشي در اداره اين تيم دارد؟
اين پيشکسوت فوتبال خوزستان عنوان کرد: خدا را شکر که کرونا علي‌رغم خطرناک بودنش، مزيت‌هايي را هم براي مسئولان و مديران فوتبالي ما داشت. مديران ورزشي و فوتبالي ما بايد ممنون و دست‌بوس کرونا باشند که مردم به استاديوم‌ها نيامدند و با آرامش هر کاري که خواستند، کردند و هر مديريت غلطي را اجرا کردند.
او همچنين با اشاره به صحبت‌هاي جواد نکونام در نشست خبري پس از بازي با پديده مشهد مبني بر اين‌که بعيد مي‌دانم در فصل بعدي در فولاد بمانم، اظهارکرد: آقاي نکونام وقتي به فولاد آمد عنوان کرد که برنامه سه ساله دارد که دو سال از آن طي شد و همه مردم خوزستان منتظر برنامه او در سال سوم و قهرماني فولاد هستند. به نظر من نکونام بايد با تمام وجود در فولاد بماند تا در نهايت عملکرد او در پايان سومين سال حضورش مشخص شود.
بختياري زاده خاطر نشان کرد: فولاد از پنجره نقل و انتقالات محروم است و نمي‌تواند براي فصل بعد بازيکن جذب کند و شايد اين‌که نکونام هم در اين تيم نماند، باعث شود که بازيکنان فعلي به تيم‌هاي ديگر بروند و اين منجر به خالي شدن تيم فولاد شود.
وي در ادامه درباره سطح ليگ برتر در فصل بيستم نيز گفت: در فدراسيون ديديم که آقاي تاج و همکارانش با آن اتفاقات و بدهکاري‌هاي عجيب و غريب رفتند و آقاي عزيزي‌خادم رئيس فدراسيون شد و بعد هم ديديم ليگ بيستم با تمامي کمي و کاستي‌ها و البته احساس شديد غيبت تماشاگران در نهايت به پايان رسيد. اما نکته حائز اهميت اين است که چرا پس از برگزاري ۲۰ دوره ليگ برتر بايد تيم‌هاي‌مان در استاديومي بازي کنند که چمن آن مصنوعي، پر از آب و اتفاقات عجيب و غريب است که اگر دنيا چنين صحنه‌هايي را ببيند راجع به فوتبال ايران چه فکري خواهد کرد؟
اين پيشکسوت فوتبال بيان کرد: متاسفانه در ليگ بيستم شاهد صحنه‌هاي عجيب و غريبي در کنار زمين از سوي سرمربيان و نيمکت تيم‌ها نيز بوديم که در هيچ جاي دنيا به اين صورت نيست. شاهد بوديم داوران هر هفته چندين مربي را از روي نيمکت‌ها اخراج مي‌کردند. مي‌خواهم بدانم تاکنون در اين سال‌ها چند بار شاهد چنين اتفاقاتي در ليگ‌هاي اروپايي بوده‌ايم؟ به نظرم تنها خروجي فوتبال ايران حواشي بسيار زياد و نبود امکانات حرفه‌اي بود و بسيار بد است که هنوز در خوزستان تيم‌هاي نفت آبادان و نفت مسجدسليمان زمين تمريني مناسب ندارند و نساجي و مس رفسنجان نيز فاقد زمين چمن طبيعي هستند. واقعا چرا ليگي برگزار مي‌شود که خروجي ندارد؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد