ورزش 3/ مربي تيم فوتبال فجرسپاسي شيراز گفت: خدا را شکر مي‌کنم که امسال ليگ‌برتري شديم اما سالي هم بود که اگر شاغلام و فلاح نبودند ليگ دويي شده بوديم و فجر نابود مي‌شد.
مهرزاد معدنچي مربي تيم فوتبال فجرسپاسي گفت: وقتي تيمي به ليگ‌برتر صعود مي‌کند همه عوامل چه از کادر، مديرعامل، بازيکن و حتي تدارکات همه کنار هم بوده‌اند که اين موفقيت رخ داده و به نظر من يکي از دلايلي که طلسم ليگ‌برتري شدن فجرسپاسي شکست همين همدلي و تلاش بود که باعث صعود شد. مثل همه عوامل باشگاه از صدر تا ذيل از سردار بوعلي تا سردار فلاح و کلانتري  و ... که در اين موفقيت نقش داشتند من هم به عنوان عضوي کوچک کنار تيم بودم و رمز موفقيت ما همين همدلي بود.
او با اشاره به روزهاي تلخ فجرسپاسي در آخرين سال دوران بازي‌اش تصريح کرد: با توجه به اينکه فصل 93-92 فوتبالم را در فجرسپاسي به پايان بردم وقايع آن سال را ديدم. طبيعتا در پيروزي‌ها همه عوامل نقش دارند اما آن سال در بقاء تيم ما فلاح و شاغلام پيرواني باعث شدند تيم ما به ليگ دسته دوم سقوط نکند. من سال 1379 به فجرسپاسي آمدم آن موقع تيم سردار مرادي و سرهنگ جعفري بودند و خيلي فوتبالي بودند و خيلي کنار تيم بودند و مي‌خواستند که تيم فجر باشد اما سال 93-92 هرگز اين احساس را نداشتم و کساني که در راس کار بودند نمي‌گويم ورزشي نبودند اما علاقه‌مند نبودند.
معدنچي در پاسخ به اينکه چطور دوباره امسال به مربيگري و کادر فجرسپاسي بازگشته گفت: بخاطر مشغله‌هايي که داشتم از فوتبال فاصله گرفته بودم که شايد به خاطر بي‌مهري‌هايي بود که باشگاه فجر در همان سال با من کرد. اول فصل امسال داوود مهابادي در يک فوتبال دورهمي از من پرسيد چکار مي‌کني که گفتم بيزنس خودم را دارم و درگير کارهاي شخصي هستم اما ايشان گفت شما سرمايه هستي و حيف است در فوتبال نباشي و آينده مربيگري براي نسل شماست. ايشان به من محبت داشت چون در چند سال اخير هيچکس در باشگاه فجر با من تماسي نداشت. من هم چون واقعا عاشق فوتبال هستم و اين تيم را دوست داشتم مربيگري را قبول کردم.

مربي فجرسپاسي با بيان اينکه رقم قراردادش با اين تيم در فصل اخير 70ميليون تومان بوده، ادامه داد: فوتبالم را مديون فجرسپاسي هستم و افتخارات زيادي چون قهرماني و نايب قهرماني حذفي و عنوان بهترين تيم شهرستاني را اينجا بدست آورديم و حتي در بازي‌هاي آسيايي با تيم فجر حاضر شدم. سالي که در امارات بازي مي‌کردم از من پرسيدند اگر به ايران برگردي به کدام تيم مي‌روي گفتم جز پرسپوليس و فجر جايي نمي‌روم. همه مي‌دانند من اين دو تيم را عاشقانه دوست دارم. بدون چشمداشت با 70ميليون قرارداد بستم چون هدفم استفاده از تجربياتي بود که کنار مربيان بزرگ ياد گرفتم و شاکر خدا هستم که اولين سال هم که به فوتبال برگشتم فجر صعود کرد.
او با تمجيد از شرايط مالي و پشتيباني فجرسپاسي در فصل اخير تصريح کرد: امسال حضور سردار بوعلي به عنوان فرمانده سپاه فارس خيلي به تيم ما کمک کرد و بحث مالي با حضور ايشان واقعا حل شد. گاها در سر تمرين وقتي با سردار فلاح صحبت مي‌کردم ايشان مي‌گفت من سال‌هاي قبل خيلي دست تنها بودم و کمک مالي به ما نمي‌شد ولي حضور سرداربوعلي در شرايط مالي باشگاه تاثيرگذار شد و به گفته خود بازيکنان نسبت به سال‌هاي گذشته، شرايط هتل و پرواز و پرداخت پول بازيکنان و ... بهتر بود و مديريت سردار فلاح و تلاش‌هاي جواني باعث شد تا امسال به لحاظ پشتوانه مالي و امکانات هيچ مشکلي باشگاه مشکلي نداشته باشد.
معدنچي در پاسخ به اينکه آيا سال آينده در کادرفني فجرسپاسي خواهد بود يا خير؟ تصريح کرد: فجر را ارث پدري نمي‌دانم. همانطور که فصل 93-92  که فوتبالم در اين باشگاه تمام شد و خداحافظي کردم در خصوص هيچ کس و هيچ جايي عليه اين باشگاه صحبت نکردم چون اعتقاد دارم کسي که تيمي را دوست دارد نبايد حتي در تلخي‌ها انتقاد کند. امسال هم با حضور آقاي کلانتري به عنوان يک مربي بومي و کسي که دلسوزانه، پاک و بي‌حاشيه کارش را انجام داد تيم خوبي بوديم که همه عزيزان تلاش کردند. اگر از اين به بعد مرا بخواهند هستم والا مثل يک هوادار کنار تيم هستم.
او در خاتمه خواستار اتحاد استاني براي موفقيت فجرسپاسي در ليگ‌برتر شد و يادآور شد: اميدوارم مسئولان شهر ديده باشند که مردم شيراز چقدر با اين صعود خوشحال شدند. قدر کار بزرگ فجر را بدانند و کمک کنند تا اين تيم مثل همان سال‌ها که قهرمان حذفي شد و افتخارآفريني کرد باز هم دوباره اين اتفاقات را رقم بزند. امسال سال سختي بود و بازيکنان به چيزي که لياقتش را داشتند هم رسيدند. باز هم اين صعود را تبريک مي‌گويم و خوشحالم کنار آقاي کلانتري، مهدي زارع، مهدي جعفري، امين زارع، مسعود هماهي، احسان زارع در کادر فني بودم و کار بزرگي رقم خورد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد